הגשמים שירדו עלינו ממש לפני חודשים אחדים מרמזים, אולי, בעניין החורף הקרב, שעומד להיות באופן קר וגשום. ידוע, זה עדיין לא המינוס של אירופה עד סופות הטורנדו של חופי ארצות הברית, אולם בכל זאת, ארבעה – כמה שבועות לא פחות של פוך ותנור.

שיהיה מבוסס זהו, שבמרבית המבנים במדינתנו, שמתגאים במזגנים משוכללים ויקרים, מסתפקים בחורף בתנור לא מורכב שבעיקר שורף אותם הרגל ולא מחמם את אותה שאר הגוף, או לחילופין במפזר חום בסיסי שלוקח לו 20 דקות עד אשר הוא הינו להשפיע לגבי הטמפרטורה בחדר. למה הזלזול? בגלל שהקיץ בארץ ישראל נמשך זמן רב הרבה יותר מהחורף?... זה העיתוי ליהנות מחדר נעים אף בחורף. איך מבצעים את זה? רק עם קמינים.

השקיעו בקמין לקראת החורף הקורב
קמינים צריכים להיות לא פתוח. עץ, פחם, גז, סולר ונפט הינם החומרים המשמשים הבערה הקיימים, כשלכל מסוג אחד המלות וחסרונות מבחינת זמני הבערה, עוצמת החום המופקת, העלויות הכרוכות עם חומר זה ואפילו רמת הבטיחות (שבעקרון לא זולה בכולם, אמנם בכל זאת קיימים הבדלים מועטים).

קמינים עשו בהשפעת סרטים רומנטיים במרוצת הזמן לסמל רומנטי מובהק. אנחנו מדברים בקמיני העץ הקלאסיים, הישנים, הפועלים לרוב אודות מעץ או שמא פחם, תוך שימוש ארובה בחלקו הקיצוני של הגג של הבית ואשר בונים חום נהדר ואור עדין היוצר סביבה נעימה. קמינים קלאסיים אלו עברו טיפול תוך כדי הזמן וכיום מגיעים בעזרת וסתי עוצמת חום ועשן, אולם שוב פעם, היתרון הרחב – ההרגשה המדהימה אשר הוא מייצר.

לעומתו קמין הגז מבחינת יתרונות מרשים יותר, בעל ניסיון יותר מכך, חדיש מעט יותר, אולם אפילו "קר" הרבה יותר, אי אפשר מבחינת החום אשר הוא מפיק, כי אם מבחינת האווירההאופי שהוא מייצר. היתרון המשמעותי הוא היכולת לשלוט בעוצמת הלהבה ובכך בעוצמת החום, לעומת קמין העץ בכל שיער היכולת בקרב ממש לא יש אפשרות לפחותה בעיקר.

אפשרי לומר, בגדול, שקמין עץ ראוי מעט יותר לבתים מדהימים של זוגות בכפר, וקמין גז ראוי הרבה יותר למשפחות באזורים הרבה פחות קרים.

עלותם של קמינים בארץ נע בין אלפים רבים של לעשרות אלפים רבים דולרים, ברם מדובר כאן במוצר שמעלה את ערך הדירה ומחזיק מעמד עשרות שנים רבות. חורף חם שיהיה לכל המעוניינים!