כל מה שצריך לדעת על עבודה מהבית

אם עד לפני מספר שנים אנשים רק יכלו לחלום על עבודה מהבית, אפשרות שהייתה נדירה יחסית במחוזותינו- בעידן המודרני של היום עבודה בסביבה הביתית היא אפשרית בהחלט ואף נפוצה. האינטרנט והמדיה החדשה פתחו אפשרויות תעסוקה רבות שניתן לבצען בנעלי בית: ניהול אתרים, שיווק, יח"צ, קשרי לקוחות, עיצוב, כתיבה, היי-טק, ובעצם כמעט כל תחום יכול להשתלב בסביבה הביתית. העולם כולו הפך גלובלי ובעזרת לחיצת כפתור ושיחת טלפון מהסלון ניתן לעבוד מול ספקים, לקוחות וקולגות בארץ וברחבי העולם כולו.

 

למרות שמילות הקסם "עבודה מהבית" קורצות לרבים מאיתנו, חשוב לזכור שמדובר בעבודה לכל דבר, ולא מדובר דווקא בעבודה קלה או פשוטה. פעמים רבות מדובר בשעות אינטנסיביות רבות מול המחשב, בשעות לא מוגדרות הגולשות אל תוך הלילה ובדרישה למשמעת עצמית גבוהה מאוד. כשהכיור עמוס בכלים, הילד זקוק לעזרה בשיעורי בית, והשכנה מבקשת רק דקה מזמננו- קל מאוד לאבד את הריכוז ולהתפתות לעזוב בצד את רשימת המטלות הארוכה. בשל כל אלה עבודה מהבית לא מתאימה לכל אחד-  ומי שחושב שמדובר בכסף קל יכול לשכוח מכך ולחפש לעצמו סביבת עבודה אחרת.

 

אולם, יחד עם כל הקושי ישנם כמובן גם יתרונות רבים לעבודה כזו- בדרך כלל ניתן לעבוד בשעות נוחות יותר, מה שמאוד מתאים לאימהות לילדים קטנים ולסטודנטים. ולא רק להם- הגמישות והעצמאות חשובות מאוד לרבים מאיתנו בשלבים שונים של החיים, עבודה מהבית בדרך כלל  מאפשרת לחלק את הזמן והמטלות בצורה המתאימה לנו באופן אישי. יתרון משמעותי נוסף הוא הנסיעות שנחסכות, ועימן כמובן הפקקים הארוכים והמתישים. ואם אתם גרים בפריפריה רחוקה- זהו בהחלט יתרון משמעותי.

 

עבודה מהבית יכולה להיות קשה עבור אלה שאוהבים לצאת ולפגוש אנשים. בדיוק משום כך ניתן לבחור לשלב אותה יחד עם עבודה מחוץ לבית. מקומות עבודה רבים מבינים את היתרונות הרבים של עבודה מהסביבה הביתית, ומאפשרים כיום לעובדיהן להשלים שעות עבודה מהבית, ואף לעבוד בימים מסויימים במהלך השבוע מסביבת הסלון הביתי. אם אתם מפחדים לעזוב את המשרד- בהחלט תוכלו למצוא בשילוב כזה פתרון נוח ויעיל. 

שיהיה בהצלחה!