פסולת אלקטרונית מכילה בתוכה מתכות מגוונות כמו אבץ, ניקל, כספית וכדו', ש יכולים לפגוע באורח קיצוני בעולם. כל בן אדם גם במידה ו הינו אינו מנהל מפעל למתכות, מחזיק במוצרים אלקטרונים מסוכנים הלכה למעשה כמו: מחשבים ניידים אשר מיוצרים ממתכות שונות ומשונות (כמו למשל עופרת) ולכן השלכת מחשב ביתי לא באתרים הראויים והנכונים, עלולה לגרום לזיהום הסביבה וצריך להתייחס לתופעה בכובד ראש וחשוב להקפיד על מחזור מתכת.

מחזור מחשבים ומכשירים אלקטרונים

כל אדם באשר הוא משדרג תוך כדי חייו מכשירים אלקטרונים שונים, בין במידה ש זוהי הטלוויזיה שקטנה לך ואתם רוכשים אחת גדולה ומשודרגת במקומה ואת הישנה משליכים לרוב אל פח הזבל ובין אם זהו המחשב הביתי ששבק חיים ובמקומו רכשתם חדש. על מנת לבלום אחר הזיהום, כדאי להגיש את שלל המכשירים האלקטרונים למחזור וממש לא אך ורק בגלל הזיהום, אלא גם בגלל ש המכשור האלקטרוני מכיל חומרי גלם בעלי ערך כלכלי ולכן רצוי להיעזר בם שוב.

כל מה נכלל בפסולת האלקטרונית

כאמור מרב מוצרי החשמל המגוונים כמו מיקרוגל, טוסטר אובן, פלזמה, מחשב נייח שולחני או לחילופין שאינו קבוע, מכשירי צילום, מדפסות וכדו' יש בכוחם להמצא שימושיים אף בעתיד, למרות אנו באופן אישי לא בהכרח מאתרים בהם שימוש. את כמעט כל המכשירים האלקטרונים אותם אנחנו זורקים, מסרו ואל תסתפקו בגישה ישירה בדרך אל פח הזבל שמוצב כמעט בכל כניסה.
בארץ ישראל ניתן למצוא ארגונים מגוונים ומגוונים אשר מתחייבים לבוא עד אליכם, לאסוף את כל הציוד ולהעבירו לתרומה, גם אם זה לאגודות, בתי יתומים, פנימיות ועוד. שימו לב ש כמו כן בכל עירייה בשטח שבו הינכם מתגוררים ישנו שירות מיוחד אדיב לאיסוף פסולת אלקטרונית ומניעת הזדהמות ובזבוז משאבי טבע כלכלים שלנו נראים זניחים.

ענישה עפ"י חוק חדש

לנוכח העובדה בגלל ש עד לפני זמן חברות שונות ומפעלים רבים, נהגו להשליך פסולת אלקטרונית בפחי הפסולת בלי שום היכר, חוקק חוק חדש אשר מחייב במחזור הפסולת האלקטרונית להעלאת איכות החיים ושמירה על העולם שלנו בו הנכם חיים. בפסולת האלקטרונית הקיימות חומצות רעילות, כמו גם מתכות רעילות, אשר מחלחלים לאדמת הארץ ועושים נזק רב, הן לאדמה, לאוויר אותו אנו נושמים ולמים. ככל שתקפידו למחזר פסולת אלקטרונית, כך תעלה המודעות באורח ניכר בקרבם של מרבית האוכלוסייה.