פסולת אלקטרונית בעולם הנוכחי מהווה כ – 70% מכלל הרעלים ש נמצאים בסביבה ונפלטים בדרך אל רחבי תבל. עקב נתונים לגמרי לא מבוטלים אלו, עלינו להקפיד מאוד ולשמור על גבי טיב העולם שלנו דרך מיחזור פסולת אלקטרונית. במידה ו נביט לרגע היישר אל הדבר שמתנהל בחוץ לארץ, נגלה כי באירופה מבצעים מחזור בהיקף של 80% מסך כל הפסולת והשאיפה היא בעצם, ש גם כן מדינת מדינת ישראל תתנהג בהתאם ומפעלים, כגון גם חברות הייטק יבצעו מיחזור באורח מבוקר וקבוע ועל פי חוק. מעל ליתרון המהותי שהוא איכות העולם שלנו, אתם יכולים בעזרת אותה הפסולת להשתמש בשנית בחלקים מגוונים מהמוצר וליצור רווחים בהיבטים כלכלים לא מבוטלים.

מהי פסולת אלקטרונית וכיצד היא באמת מזיקה

פסולת אלקטרונית יכולה להיות כל מכשיר דיגיטלי מהם הינכם מחליטים להיפרד, בין במידה ש זה מחשב ביתי שעבר זמנו אותו אתם מחליפים בחדש, טלוויזיה ששבקה חיים לפני זמנה או בשל התיישנותה, מצלמה דיגיטאלית שנהרסה ובלתי משתלם לתקנה, טלפון סלולארי תקול, מדפסות וכולי. פסולת אלקטרונית מכילה חומרי גלם רבים אשר באופן חד משמעי הינם סכנה ממשית הן לאורך חייהם של של התושבים והן לאיכות הסביבה, אלא אף במידה ו הפסולת נשלחת להליך מחזור תקין.

איך מבצעים מיחזור של כל פסולת אלקטרונית

קיימים הרבה מתקנים במדינה שלנו ש אשר בהם תוכלו לבצע מיחזור מושקע וראוי. מהרגע בו מגיעה הפסולת האלקטרונית אל המתקן המדובר אותו בחרתם, בעצם עוברת מיון באמצעות בני אדםש מפרידים בין מידי המכשירים המיועדים לפרוק, לבין הפסולת שהיא לא ניתנת לפרוק למשל כמו בטריות.

צוות העובדים המקצועי מפרק את מרבית הפסולת ומפריד בין שברי הזכוכיות, הכבלים ושאר הפריטים האלקטרונים אשר בהם תוכלו לעשות שימוש בשנית, (מרבית הפסולת בה אפשר להיעזר שוב נאספת ומועברת כחומרי גלם ישירות בדרך אל התעשייה). עם תום הפירוק נשלחת הפסולת האלקטרונית היישר אל מסוע, שם היא באמת עוברת דרך גריסה לגודל של עד 10 סנטימטרים, בעת ש מצידיו של המסוע נמצאים העובדים ש שולפים מתוכם אחר מרבית חלקי הנחושת או גם המעגלים החשמליים. במסוע קיימים אלקטרומגנטיים, אשר ממגנטים אליהם את רוב הפלדה והברזל ובסיום, מרב הפסולת מקבלת גריסה לכדי אבק, אשר אותו מפזרים באופן מבוקר ומקצועי כך כזה שלא יפגע בסביבה.