שנייה לפני שנדבר על בדיקת החזרי מס, ראוי לדבר על החוק ועל פקודת מס הכנסה. נכון לאז ולהיום, מובאת פקודת המס ומטילה על כל אזרח במדינת ישראל לעמוד בתשלומי הכנסה עצמאית או שכירה. כל אדם שני אשר מלאו לו 18 שנה מחויב להגיש דוח שנתי למס הכנסה. אין זה משנה אם מדובר בעצמאי או שכיר, בהגיעו לגיל 18 מחויב זה לתת את ההסברים. על פי סעיף ייחודי, נאמר כי תהיה חובת הדיווח על הכנסות על כל אזרח במדינת ישראל.

 

על החזרי מס ועל מהות

 

בדיקת החזרי מס הכרחית ביותר. אי הגשת דוח שנתי עלול לגזול מהשכיר הפסד לא קטן של אלפי שקלים בשנה במידה ולא ינסה לבצע בדיקת החזרי מס. כאשר לא מגישים דוח או מבצעים בדיקת החזרי מס, מפספסים את ההטבה בפועל. בדיקת החזרי מס מתרחשת בעקבות הפקדות לקופות גמל או אפילו הפקדה לביטוח חיים. על מנת לדרוש בדיקת החזרי מס, יש צורך לעמוד בקריטריונים. הפקדות בקופות פנסיה, התייחסות לפוליסות חיים ואפילו תשלום קבוע ליחידה ללא רווח. כך למעשה ,מזכה בדיקת ההחזרים  את האדם הרגיל ,בהחזר נאות.

 

על החזרי מס ועל טפסים

 

אלו טפסים צריכים על מנת לבצע החזרי מס בפועל? מה מייחס חשיבות גבוה לבדיקה איכותית יותר? כבר הזכרנו ואמרנו כי מדובר בכל האישורים הבאים לידי ביטוי בהפרשות לקופות גמל, ביטוח חיים, משכורות וכל השאר. גם אישורי חתימות נוכח אבטלה יתקבלו בברכה והנה אתם שנייה לפני פעילות של החזר מס מוקפד. בישראל של היום, יש לא מעט אנשים אשר אינם מודעים ליכולת הזיכוי ומכאן הם מפספסים את הזדמנות חייהם, הם לרוב ממשיכים במסורת הישנה ומפאת חוסר ידע, הם משלמים הרבה מעבר למה שראוי. כאשר עושים בדיקת החזרי מס, שוללים אפשרות של תשלום יתר אם בכלל. יהיו בהחלט מצבים בהם עלות ההחזר תהיה קטנה ומאידך לא יתרחש החזר בפועל. כאן למעשה נכנסים אנשים המקצוע ומספקים את כל התשובות. בשאיפה כי כל מטרה תכבד את התוצר הסופי.