אנשים מסתכלים קדימה אל השנים הבאות ורוצים שיהיה להם את הודאות שגם בגיל מבוגר בו הם יחדלו מעבודה, תהיה להם פרנסה יפה ורמת המחיה שלהם תישאר כפי שהם מכירים אותה. בדיוק לשם כך יש את הפנסיה. ישנם סוכני ביטוח כגון עוז אבידן או אמיל וינשל ורבים וטובים אחרים אשר מאפשרים עזרה ומעניקים ידע לגבי דרכי הפעולה. חסכון פנסיוני ניתן לעשות במספר אופנים ולפי קריטריונים שונים ועל כן מומלץ להיעזר באנשים שיודעים לנתב את הדרך אל עבר ההסכם המשתלם עבור כל אחד ואחד.

 

מהו התקציב הדרוש?

 

על פי הלשכה לסטטיסטיקה, משפחה ישראלית ממוצעת מוציאה בין 10 ל 15 אלף שקל מידי חודש. הנתונים מתייחסים למצב בו מדובר בזוג שמרוויח ביחד את המשכורת החודשית. כך שע"י חישוב קצר ניתן לגלות שעל מנת לחסוך סכום חודשי שכזה לעתיד, יש לחסוך בערך 2 מיליון ₪. סכום זה עשוי להיראות מפחיד אך הוא אינו כ"כ מאיים כאשר מגלים שיש תוכניות מתונות שמאפשרות להמשיך באורח חיים רגיל ובמקביל לצבור לאט את הסכום המצוין. סוכני ביטוח כגון עוז אבידן וכמו אמיל וינשל יהיו הצינור המקשר בין הצורך לפתרון.

 

האם ההוצאות לא פוחתות עם הגיל?

 

אנשים נוטים לחשוב שכאשר הם יגיעו לגיל מבוגר ההוצאות שלהם יופחתו בצורה משמעותית כיוון שהילדים יעזבו את הבית, לא יהיו מוסדות לימוד לשלם עליהם, המשכנתא תושלם וכדומה. יש לדעת שמדובר בטעות כיוון שעם הגיל מתוודעים להוצאות נוספות שלא היו מוכרות לאורך השנים. עם הגיל פתאום יש צורך בטיפולים רפואיים, יש צורך לממן את חתונות הילדים, מתפנה זמן ויש רצון לטוס לחו"ל פעם בשנה וכן הלאה.

 

כיצד חוסכים?

 

לחסוך ניתן בשיטות רבות. ניתן לחסוך ע"י חסכונות ופיקדונות שונים בבנקים, למשל הפרשה חודשית של סכום קבוע אל תוכנית שסגורה למשך מספר שנים כך שלא יהיה ניתן להשתמש בכסף, ע"י תיקי ניירות ערך, ע"י ניהול תיקים בבית השקעות, ע"י נקיטת יוזמה של נדל"ן מניב, ירושות, קצבה מביטוח מנהלים, קצבה מקרנות פנסיה, פנסיה תקציבית לעובדי מדינה, קופות גמל, ביטוח מנהלים, מענק פרישה וכדומה.