החוק מחייב כל נהג להחזיק בביטוח חובה. ביטוח חובה מכסה נזקים שונים ובכללותם נזקי גוף שעלולים להיגרם לנוסע המכונית או לאדם שהוא הולך רגל ונפגע מהרכב. מומלץ לבדוק שביטוח החובה בתוקף ושלא פג תוקפו, אחרת עלולים להסתכן בסיטואציה בה יש תאונה שכוללת נזק גוף והאדם עומד מול חיובי בית החולים שעלולים להאמיר לסכומים של עשרות אלפי שקלים. ברגע שיש ביטוח ניתן להיות רגועים כיוון שהביטוח מהווה גב כלכלי תומך.

 

מהו ביטוח רכב מקיף?

 

ביטוח רכב מקיף הנו האופציה הרחבה ביותר הניתנת על מנת להבטיח פיצוי כספי במקרה בו נעשה נזק כלשהו לרכב. הביטוח כולל כיסויים הנוגעים לנזק שנגרם לרכס עקב טעות אנוש, עקב גניבה, תאונה, נזקי טבע, מקרים לא צפויים, ומעשה זדון. הפיצוי הנו כספי כך שאם מדובר ברכב מאוד יקר שנגנב, ניתן להסתכל על חצי הכוס המלאה ולדעת שלפחות מבחינת הערך הכספי לא נעשה נזק. כמו כן לא משנה אם הביטוח נעשה בחברת "אגוז ביטוח" או בחברת "בטח ביטוח", לרוב יש לעשות מספר מיגונים על מנת לעמוד בתנאי הביטוח.

 

מהו ביטוח צד ג'?

 

ביטוח צד ג' מאפשר לא לדאוג לגבי גובה הסכום הכספי אותו יש לשלם לאדם שרכושו נפגע עקב הנסיעה ברכב ע"י המבוטח. כלומר אם רכב נסע בסמיכות לרכב אחר ומשום כך שבר את המראה ועיקם את הפח, אותו אדם יכול לשלם לו פיצויים בזכות הביטוח שרכש. כמו כן ניתן לעשות הרחבות לביטוח צד ג' בשל נזקי גוף. במקרים אלו ניתן לקבל הגנה משפטית, שירותי גרירה, ביטול השתתפות עצמית וכדומה.

 

מה היא חשיבות המיגון?

 

חברות ביטוח רבות דורשות שינקטו מספר צעדים על מנת להבטיח שגניבת המכונית לא תהיה מעשה של מה בכך ועל מנת להקטין את סיכויי ההצלחה. על כן היא מחייבת לא פעם להתקין אזעקה, מערכת נעילה, מפתח חכם שלא ניתן לשכפול רגיל וכדומה. לא משנה אם מדובר בחברת "אגוז ביטוח" או בחברת "בטח ביטוח" כיוון שנקיטת אמצעי בטיחות הם הא' ב' של כל חברה מכובדת.