אם אתם מחפשים משרדים להשכרה, החליטו תחילה היכן אתם רוצים להקים את המשרד שלכם. האם אתם צריכים להיות בתל אביב, קרוב לשוק ולעסקים אחרים הדומים לכם, או שאתם צריכים להקים אותו דווקא בירושלים, בחיפה או בבאר שבע, היכן שהלקוחות שלכם נמצאים. בהתאם לכך, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס ללוחות מודעות המתפרסמים באינטרנט, ולחפש משרדים להשכרה באזור המועדף עליכם.

 

לוחות מודעות באינטרנט

 

פה למעשה אתם נכנסים לתהליך של פשרה. מצד אחד אתם רוצים לבחור משרד שנמצא בדיוק במיקום שאתם צריכים, שנראה טוב ומרשים, ומצד שני אתם צריכים לעמוד בתקציב שיש לכם לטובת השכרת המשרד. העניין הוא שבמקרים רבים הפשרה הזאת פשוט אינה מחזיקה מים, ואנחנו לא מצליחים למצוא משרד שהוא גם מתאים לצרכים שלנו, וגם מתאים לתקציב שלנו.

 

קבלת סיוע ממתווך

 

בשלב הזה, מה שאתם יכולים לעשות זה להכניס לתמונה מתווך נדל"ן, שיוכל להציע לכם עוד הרבה מאוד משרדים שאינם מפורסמים כלל בלוחות המודעות. בסופו של דבר תצטרכו לשלם למתווך סכום מסויים עבור השירותים שלו, אבל לפחות תדעו שהמתווך מצא לכם משרד לטעמכם, בתקציב שהגדרתם לעצמכם ובאזור שאתם מעדיפים להקים בו את המשרד.

 

היו סוכני הנדל"ן של עצמכם

 

אם כל אלה לא עבדו, אתם עוברים לשלב הטוב מכולם. זה הוא השלב שבו אתם עוברים בין משרדים פעילים ושואלים אותם האם יש להם חדרים פנויים להשכרה. תתפלאו לגלות עד כמה משרדים פעילים יהיו שמחים כשתשאלו אותם את השאלה הזאת. ישנם עסקים רבים שיש להם חדרים פנויים שאינם מוגדרים משרדים להשכרה, אך בהחלט השאלה שלכם העלתה לבעלי המשרד רעיון טוב, שאולי יוכל לסייע להם להפסיק את בזבוז הכסף שלהם על חדרים ריקים שהם משלמים עליהם שכירות וארנונה כל חודש. במקרה כזה, תוכלו גם לסגור עסקה אטרקטיבית מאוד בעלות נמוכה יותר מכל אופציה אחרת שבדקתם, פשוט מכיוון שעבור בעל המשרד, כל שקל שתתנו זה שקל שהוא לא ציפה בכלל לקבל. אולי גם ארנונה לא תצטרכו לשלם, מאחר ובעל המשרד ישלם את הארנונה עבורכם בתשלום החודשי הגלובלי לרשות המקומית.