לפני מספר שנים, בעקבות מספר גורמים, ביניהם היערכות לאומית לקראת רעידות אדמה שעלולות להתרחש בישראל, אישרה הממשלה מספר מהלכים שמאפשרים לבעלי בתים ברחבי הארץ לחזק את המבנים בהם הם גרים, או לחילופין להרוס את המבנים עד היסוד ולבנות אותם מחדש. שתי תכניות מאוד ידועות בתחום זה נקראות תמ"א 38 ובמסגרתה יכול בניין מסויים להזמין קבלן שיערוך שיפוץ כללי לבניין כולל אלמנטים של חיזוק המבנה וכולל אלמנטים של עיצוב המבנה, ובתמורה יקבל הקבלן את הזכות לבנות יחידות דיור נוספות בבניין, ולמכור אותן. תכנית שניה היא פינוי בינוי, במסגרתה מגיע הקבלן, מבצע הריסה של הבניין כולו, ובונה אותו מחדש, כשהתמורה היא שוב הזכות לבנות יחידות דיור נוספות במבנה החדש, ולמכור אותן.

 

ליווי מקצועי בתחום המשפטי והמסחרי

 

כמו בכל עסקת נדל"ן, גם בתחום הזה כדאי לבצע את כל התהליכים הרשמיים והמשפטיים באמצעות עורך דין המלווה את התהליך, ומייצג את הדיירים מול הקבלן ומול הרשויות השונות. עורך דין פינוי בינוי הוא עורך דין המתמחה בתחום של פינוי בינוי, מכיר היטב את כל סעיפי החוק והתקנות, ויכול לבחון כל הסכם משפטי שעושים עם הקבלן, ואף לגבש אותו בעצמו. כאשר אתם יוצרים קשר עם קבלן פוטנציאלי, כדאי לעשות את התהליך מתחילתו בעזרת עורך דין פינוי בינוי. עורך דין פינוי בינוי יודע מה אתם יכולים לבקש ומה אתם צריכים לתת בתמורה. הוא יודע כיצד עליכם לפעול כדי להבטיח את עצמכם, ולא ליפול בפח של אף אחד, והוא יכול לסייע לכם בכל מקרה של תקלה בביצוע.

 

צורך אמיתי באיש מקצוע

 

עד כמה שזה נשמע מוזר, התחום הזה של פינוי בינוי הוא תחום גדול מאוד, ואכן יש צורך באיש מקצוע עורך דין פינוי בינוי המתמחה גם בהיבטים משפטיים וגם בהיבטים מסחריים של התחום. מן הסתם, העסקה שתוכלו להשיג באמצעות איש מקצוע שמבין בתחום, תהיה לבטח טובה וכדאית יותר מאשר עסקה שתעשו בעצמכם ללא כל ידע מוקדם. מן הסתם, גם הבטחון האישי שלכם יהיה גבוה יותר אם כל התהליך ילווה באמצעות איש מקצוע בעל ידע משפטי.