אחת מההחלטות המשמעותיות ביותר בכל הנוגע לכסף שעומד לרשותכם קשורה באופן ישיר לבחירה במנהל ההשקעות שיהיה אחראי על ניהול תיקי השקעות. במידה והחלטתם להשקיע את כספים בבית השקעות קחו בחשבון שלאדם שמנהל את הכסף שלכם ישנה חשיבות רבה. להבדיל מהבנקים, אשר מחזיקים בכוח אדם שהתמחותו איננה בהכרח קשורה לשוק ההון, מנהלי תיקי השקעות הינם אנשי מקצוע שכל התמחותם מתרכזת לנושא של השקעות בשוק ההון, על היבטיו ורבדיו השונים.

 

מאפיינים של מנהלי תיקים מקצועיים

 

כתוצאה מכך, זכרו שמנהל תיק ההשקעות שלכם חייב להפגין הבנה מעמיקה ולערוך עבורכם ניתוח מקיף ואופטימאלי של השוק לרבות כל הסיכונים שכרוכים בו וההזדמנויות שהוא טומן בחובו מדי יום ביומו. ניהול תיקי השקעות נדרש לביצוע על ידי מנהל השקעות מקצועי אשר יודע היטב כיצד לבנות תיקי השקעות בהתאם לדרישותיו של הלקוח, כיצד לערוך שינויים בתמהיל במידת הצורך וביחס לרמת הסיכון שלקוחותיו מוכנים לקחת. בשורה תחתונה מנהל תיקי השעות אמין ואיכותי יעשה את כל מה שנדרש להיעשות במטרה למצות את מרב הפוטנציאלי הכלכלי שגלום בכסף שלכם.

 

כיצד לבחור מנהל תיקי השקעות?

 

מנהל תיקים נדרש בראש ובראשונה להבין בבורסה לניירות ערך בישראל ובבורסות ברחבי העולם כולו. כמו כן עליו להבין גם במניות, תעודות סל ואג"חים. כל אלו הינם פועל יוצר של רמת הידע והניסיון של מנהל התיקים בתחום ההשקעות, כאשר רכיבים אלו הינם בעלי חשיבות עליונה. להלן מספר טיפים שיוכלו לסייע לכם לדעת טוב יותר האם מנהל התיקים אליו פניתם אכן נחשב לאיש מקצוע אמין ואיכותי.
ראשית אנו ממליצים לפנות למנהל תיקים בעל שם ומוניטין אשר עוסק בתחום מזה שנים רבות. מעבר לבדיקת ההצלחות והכישלונות של מנהל התיקים במסגרת פעילותו בתחום, רצוי גם לבדוק את ההצלחות והכישלונות של בית ההשקעות בו הוא מועסק. השתדלו לאסוף כמה שיותר חוות דעת והמלצות מאנשים הבקיאים בתחום ההשקעות שעבדו מול החברה עמה בחרתם אתם לעבוד. נתונים נוספים המחייבים בדיקה הינם ביצועיו של מנהל התיקים הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך, ובפרט במהלך עתות של משבר ומצוקה כלכלית.

 

מקצועיות אמינות ומדיניות

 

המקצועיות של מנהל התיקים נבחנת על רקע הצלחתו במסגרת מקסום רווחי לקוחותיו או לחילופין מזעור של הפסדיו, שוב גם במהלך תקופות של משבר. אין שום ספק שגם לתקשורת ולרושם הראשוני שהתקבל במהלך הפגישה על מנהל התיקים ישנה חשיבות מכרעת. אולם על מנת להתרשם ממנהל התיקים בצורה יסודית בעת הפגישה, יש להתכונן היטב בבית דרך רשימה של שאלות מפורטות. אחד מהקריטריונים החשובים במסגרת בחירת בית השקעות ומנהל תיקים, קשור למדיניות ההשקעה שעל פיה הם מתנהלים.

 

אפיקי השקעה מסוגים שונים

 

כך למשל ישנם בתי השקעות שמעדיפים להשקיע את הכספים באפיקי השקעה סולידיים יותר, ומאידך ישנן גם חברות שיהיו מוכנות ליטול סיכונים יותר משמעותיים במסגרת ניהול תיקי השקעות של לקוחותיהם. בררו ראשית איזה סוג של טיפוסים אתם, אוהבי סיכון, שונאי סיכום או אדישים לסיכונים, רק לאחר מכן תוכלו לברר איזה מנהל תיקים ובית השקעות יוכל להתאים בצורה הטובה ביותר לצרכיכם. גורם נוסף המחייב בדיקה הינו העלויות וגובה העמלות אותו מחייב בתשלום בית ההשקעות.