כולנו מכירים את העמידה בתור לקבלת שירות, לא פעם עומדים בתור רק על מנת להיות מופנים אל המתנה נוספת עבור השירות הספציפי שדרוש לנו, הטכנולוגיה של עמדות שירות עצמי מאפשרת כיום לבטל חוליה אחת בתהליך ולהופכו למהיר וזורם יותר, כאשר השירות שדרוש למשתמש הוא השירות שהוא זוכה לו ללא זמן המתנה כללי ומיותר, זהו פן בשימוש בעמדות מידע שחוסך משאבי זמן וכוח עבודה לכול גוף שמעוניין לתת שירות מיטבי שגם מתבטא בשימוש מדויק במשאביו.  שהרי למה להמתין ולבזבז זמן רק כדי למסור מידע שהמשתמש יכול לקבלו באופן דיסקרטי, אמין וחף מטעויות אנוש דרך עמדות שירות עצמי שפזורות ונגישות למשתמש.

 

משתמש ועובד שיודעים שלארגון מחויבות לזמנם הם משתמשים ועובדים שמוכנים להתאזר בסבלנות כשבאמת צריך, שבאים במגע עם הארגון ללא טרוניה ומפח נפש של זמן המתנה מייגע ומיותר. עמדות שירות עצמי מזהות את המשתמש, אם באמצעות כרטיס מגנטי, הקשת קוד או אמצעי זיהוי מוסכם אחר, ואז נותנות לו מענה מיידי ואפקטיבי שקשור רק בצורך שלו, ממשק המשתמש הוא קל ואינטואיטיבי, וקריאותו מאפשרת מגע מהיר ומלא אינפורמציה בין הארגון למשתמש. היכולות לתכנת עמדות שירות עצמי מאפשר להטמיע בהן יכולות ייחודיות אשר הולכות יד ביד עם צרכי הארגון.

 

גמישות ועמידות

עמדות שירות עצמי הינן חזקות ביותר ויכולות לשרת את הארגון במשך שנים ארוכות של שירותים אפקטיביים, בנוסף ניתן לחזור ולתכנת את הפונקציות אותן הן מציעות, להוסיף יכולות לחליפת היכולות של העמדה, והתאימה לצרכים משתנים ומתפתחים, הטכנולוגיה מוודאת מתן וקבלת שירות מאובטח ודיסקרטי על מנת להגן על המידע הנכנס והיוצא מהעמדה, שפת הממשק מלווה בהסברים גרפיים שדורשים יכולת קריאה מינמלית ואינטואיציה פשוטה מצד המשתמש. הארגון יכול כך לעשות שימוש מושכל ומדויק יותר במשאב כוח האדם שלו, ולעשות שימוש טוב יותר הן בזמנו והן בזמן המשתמש, כיום עמדות שירות עצמי יכולות לתת מהסברים אינפורמטיביים חשובים, עד מערכת זיהוי משתמש, עיבוד מהיר ונתינת משוב ספציפי, קביעת תורים, הדפסה, הוצאת אינפורמציה שונה וכדומה, כשהיישומים האפשריים רחבים וגדלים כול הזמן וניתן להוסיפם לעמדה.