איך לחלק את העוגה

כאשר מצטבר סכום נאה של כסף, רבים מעדיפים להשקיע אותו בדרך כלשהי על מנת להניב ממנו רווחים במקום שרק יעלה אבק בחשבון הבנק. השאלה הגדולה אותה שואלים כולם, אפילו מומחים בתחום באופן יומיומי היא היכן להשקיע אותו. כיצד לחלק את ההשקעה אם בכלל, האם כדאי להשקיע באפיק אחד או לפזר את הכסף בין כמה אפיקים. ישנה אפשרות להשקיע במניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות אשר באמצעותן מחולקת ההשקעה באפיקם שונים לפי סוג הקרן, ניתן להשקיע בנדל"ן- לקנות נכס במטרה שיהיה נכס מניב. בקיצור- האפשרויות הן רבות.

 

מהו ניהול השקעות?

ניהול השקעות הוא קיומו של תיק השקעות בבית השקעות כלשהו. לכל לקוח בבית השקעות ישנו תיק בו מוחזקות סחורות פיננסיות שונות. התיק יכול להכיל מניות בלבד, אופציות, מט"ח  ועוד. הלקוח יכול להחליט בעצמו מהן הפעולות אותן הוא מעוניין לבצע והוא יכול גם להגדיר מראש את סוג הפעולות אותן הוא מוכן לבצע במסגרת ההשקעות ואילו פעולות אינן באות בחשבון. יש שיעדיפו להשקיע באפיקי השקעות סולידיים יותר כמו אג"חים ומניות הנחשבות לבטוחות ויש כאלה שיעדיפו לקחת סיכונים על מנת לראות רווח גבוה יותר. מנהלי ההשקעות בבית ההשקעות ינהלו את התיק תוך התחשבות מלאה בהגדרותיו של הלקוח.

 

כיצד לבחור בית השקעות?

ניהול השקעות דורש ידע רב ומיומנות. מדובר פה על הפקדה של מיטב כספכם בידי אדם זר. לכן יש לברר היטב על בית ההשקעות בו הנכם מתכוונים לפתוח את תיק ההשקעות שלכם. בתי השקעות שונים משקיעים באפיקים שונים על פי ראות עיניהם. יש כאלה הנוטים להשקיע בנדל"ן, יש כאלה הנוטים להשקיע יותר במט"ח. מצאו מקום אשר השקעותיו המרכזיות מתאימות לכם ולגישתכם. בנוסף, אמינות היא חלק חשוב מאוד בהצלחת ההשקעה. כבר נשמע לא אחת על בתי השקעות שמעלו בכספי לקוחותיהם. גם אם הם אינם הרוב, כדאי לגשש, לשאול אנשים אותם אתם מכירים באיזה בית השקעות הם משקיעים והאם הם מרוצים מהתוצאות.

 

רכשו גם ידע בעצמכם

גם אם בחרתם להפקיד את מלאכת ההשקעה בידי בית השקעות, אין זה אומר שאינכם צריכים להיות מעורים במתרחש. עקבו אחר המתרחש בשוק ההון ובמתרחש בעולם באופן כללי, שכן להתרחשויות השפעה על המתרחש בשוק ההון ועל מה שעתיד לקרות בתיק ההשקעות שלכם. רכשו גם כלים כיצד מנהלים נכון תיק השקעות. ניתן לקחת קורסים קצרים בתחום שיעשירו את הידע שלכם ותוכלו להבין ואף להביע דעה לגבי הנעשה בתיקכם.