לא פעם מדברים על משקיעים בבורסה, מנהל תיק השקעות בבורסה, אך מה עם משקיעות? בעולם המודרני של היום, זה לא סוד, כי נשים נכנסות לנעליים גבריות, וגם אם נדמה לכם כי מסחר בבורסה מיועד רק לגברים  טעות היא בידיכם. יותר ויותר נשים מחליטות להשקיע את כספן בבורסה, בין אם באמצעות בתי ההשקעות השונים ובין אם בצורה עצמאית באמצעות פלטפורמה אינטרנטית.  

כבר לא עולם של גברים 

פעמים רבות מצאו עצמן נשים בדילמות של תחומי עבודהאך מה שנחשב בעבר כמקצועות גבריים גרידאהתחיל להשתנותכמו שאנחנו רואים יותר נשים בתחומי המחשבים או השיפוציםכך גם בתחומי המסחר. אם פעם, בתי ההשקעות היו מלאים בברוקרים ובסוחרים ממין זכר, לאט לאט מצאו את עצמן נשים נמשכות אף הן לתחום זה. הסברה שהבורסה ושוקי הון היא זירה לגברים בלבד הולכת ונסדק בעשור האחרון, ואפילו בישראל הקטנה שלנו, אנחנו עדים לתפקידים נשיים הן בבורסה לניירות ערך בתל אביב, הן בבתי ההשקעות והן מבחינת המשקיעות עצמן  שמעוניינות אף הן לגזור רווחים מעליות המדדים והמניות בשוק ההון ולקוחות את ההחלטה לשלוט בכסף שלהן באמצעות מסחר יומי הנעשה מהאינטרנט בזמנן הפנוי, ולעיתים אף הופכות את ההשקעה לעבודה העיקרית שלהן.  

למה אנחנו מפחדות? 

יתכן ואותה גישה גברית של מקצועות גבריים היא זו שמונעת מנשים רבות לפנות אל מקצועות בתחומי הכלכלה, או להפוך לסוחרות בבורסה. יחד עם זאת, חשוב להבין, כי על ועולם שוק ההון מוצף בגברים, אין זה אומר שעליה להירתע ממנו. להפך, נשים רבות מצליחות לגרוף רווחים יפים כשמדובר בקנייה או מכירה של מניות וניירות ערך, יתכן ובזכות היכולת הנשית של חשיבה רב תחומית וראיית עולם פרקטית.  

איך להצליח בבורסה? 

מסחר בבורסה דורש ידע והבנה בשוקי הון ובכוחות המניעים אותו, יחד עם זאת, אף גבר לא נולד עם תובנה זו כחלק מהגנים שלו, ומאותה סיבה בדיוק, מסחר בבורסה מתאים גם לנשים אשר רוצות לנסות את מזלן. כל מה שצריך הוא את הרצון ללמוד ולחשוב בהתאם לחוקי המשחק. גם אם מעולם לא היתה לך נגיעה בהשקעות, גם אם אין לך הבנה מהי מניה, מהם מדדים ואיך הדברים מתנהלים, תוכלי ללמוד זאת באמצעות קורסים הניתנים במסגרות שונות. תוכלי לבחור האם את רוצה ליווי מקצועי של בית השקעות לצורך ניהול תיק ההשקעות שלך, או לסחור בעצמך, בצורה אישית באמצעות פלטפורמה אינטרנטית, שמאפשר לך לשלוט לחלוטין בכל פעול קנייה או מכירה. תוכלי לעסוק במסחר יומי בצורה רציפה, לעקוב אחר תנועות המדדים וערכי המניות ולהחליט כיצד לתמרן את כספך על מנת ליצור רווחים.