למי כדאי ללמוד את המקצוע?

כל מקצוע כדאי ללמוד קודם כל מתוך עניין. שוק הנדל"ן הוא שוק מעניין שלא כולם מבינים את רזיו ואת המהלכים הקורים בו. ניתן לשמוע בתקשורת השכם והערב על עליה במחיר הדיור, על בועת הנדל"ן ובאופן מעשי לא רבים ידעו לומר מהי משמעותם של הדברים. להיות מתווך נדל"ן משמעו לא רק למכור בתים אלא להבין לעומק את השוק הזה, את המאפיינים שלו, את הגורמים המניעים אותו. מתווך נדל"ן טוב יודע גם לחזות מה יהיה האזור החם הבא ומגיע אליו עוד לפני שהפך לטרנד. אם כך, כדי ללמוד את המקצוע כדאי שיהיה עניין בנושא בתים, אדמה וכו' ומעבר לכל גישה לאנשים וחוש למכירות. כיוון שמכירת בתים אינה מכירה קלילה אלא מכירה מורכבת מאוד, יש לדעת איך לעשות אותה בעדינות, כי דירה אי אפשר "לדחוף" כמו חולצה או חפץ לבית.

 

מה לומדים בקורס?

בקורס תיווך לומדים את כל התהליכים מרגע שאדם החליט על פינוי תכולת דירה ומכירתה ופנה לעזרתכם כמתווכים ועד הרגע שנעשה פינוי דירה בפועל והעברתה לידי הקונה. חלק מהקורס נוגע באמנות המכירה, ובעיקר מחדד נקודות הנוגעות לסוג המכירה הנדרש במכירת בתים. מכירה כזו דורשת יכולת ניהול משא ומתן ובקורס שמים את הדגש על שיפור יכולת זו.  החלק השני הוא שוק הנדל"ן. נלמדים דיני מקרקעין, דיני חוזים, הגנת הצרכן ועוד.

 

כמה זמן נמשך הקורס ומה נדרש לסיומו בהצלחה?

הקורס נמשך מספר חודשים עד שנה, תלוי מהו היקפו והעמקתו בנושא. על מנת לקבל את תעודת המתווך יש לעבור מבחן של משרד המשפטים העוסק בתחומים המשפטיים הנוגעים לקניית ומכירת דירה כמו דיני חוזים או דיני מקרקעין.

 

מתווך נדל"ן הוא מקצוע חשוב במיוחד בתקופתנו שבה קיימת מצוקה גדולה בכל הקשור לדיור. מחירי הדירות גבוהים ולא רבים יכולים לעמוד בהם. לכן אדם מקצועי שיכול לסייע בתהליך הן של קניה והן של מכירה הוא מבוקש. היום, כשאזור המרכז מלא ורווי אוכלוסיה עד אפס מקום אזורים אחרים מאוכלסים במהירות ומתווכים דרושים בכל הארץ.