פעמים רבות אנו מוצעים כי יש בידינו סכום כסף שברצוננו לשים בצד ליום סגריר או שברוצננו לפתוח תוכנית חסכון בהפקדה חודשית גבוהה לצרכים שונים כגון: חסכון לעתיד הילדים, חסכון לדירה חדשה, חסכון לחתונה, חסכון לצורך חופשה בחו"ל, חיסכון לצורך מעבר דירה ועוד. מעבר לחסכון הבנקאי המוכר לנו, קיימים כיום אפיקים רבים להשקעה, לדוגמא- קניית דירה להשקעה, השקעה באגרות חוב ממשלתיות, השקעה בבורסה ועוד. את האפיקים העוסקים בהשקעות בשוק הפיננסי מנהלים בתי ההשקעות. כמו בכל תחום בחיים, רצוי לבחור גם בית השקעות טוב, אשר ישקיע את כספכם בתבונה על מנת שתהנו מהביצועים הגבוהים ביותר ומרווח גדול לצד יציבות רבה עד כמה שניתן.

כיצד נבחר בית השקעות בצורה חכמה?

ישנם שיקולים רבים ושונים בעת פנייה לצורך קבלת שירותיו של בית השקעות. ראשית, עלינו לבחור בית השקעות בעל מוניטין טוב- נברר כמה זמן קיים בית ההשקעות, מהו סוג הלקוחות הסטנדרטי אותו הוא משרת וכן שמדובר בגוף פיננסי חזק ויציב בעל ביטחונות כלכליים. זכרו כי גם אם מצאנו פתאום תעודות מניות ישנות בירושתו של נפטר שסבל מסינדרום אגרנות כפייתית\ למשל, אשר במבט ראשון נראו לנו כחסרות ערך אך גילינו שהן שוות סכום משמעותי, אנו יכולים לדרוש את הכסף ולהעבירו לבית השקעות על פי בחירתנו בכל עת בה נחפוץ.  כמו בתחומים אחרים, גם בבחירת בית השקעות נוכל להסתמך על המלצות ובייחוד כאלו המגיעות ממכרינו וכן ניתן להתרשם מקריאה באינטרנט מן השחקנים בשוק זה.

בית השקעות והתמחות בתחומים שונים

כמעט לכל בית השקעות סוג מסוים של לקוחות והתמחות מתאימה בסוגי השקעות שונים, על פי פילוסופיית השקעות מסוימת. כדאי גם להתרשם מסביבת העבודה של בית ההשקעות ומהמבנה בו הוא מצוי. אחד מן הפרמטרים החשובים במיוחד בבית השקעות הינו אופן העבודה של מנהלי התיקים. בין היתר, הנאמנות והדיסקרטיות בעבודה עם הלקוח חשובים ביותר וכן רמת המקצועיות והכלים העומדים לרשותו אשר יסייעו לו בבניית תיק ההשקעות המתאים ביותר ללקוח. באופן כללי, מומלץ לקבוע פגישה עם כמה נציגים מבתי השקעות שונים על מנת להשוות ביניהם ולבחור במתאים ביותר.