הבורסה לניירות ערך בתל אביב היא מביו המיוחדות בעולם, היא מאחדת מספר גדול של מוצרים פיננסיים כמו למשל מניות, אגרות חוב חלק מהן ממשלתיות וחלק קונצרטיות, תעודות סל וחוזים עתידיים. המניות הם הדבר הנפוץ ביותר בבורסה, וזה בעצם סוג של ניירות ערך המשמש כשטר בבעלות על חלק בחברה, אדם שמחזיק בחצי של מניות מחברה מסוימת נחשב לבעל שליטה בחברה זו. הבורסה גובה עמלות עבור שירותיה שהם כמובן מסחר בבורסה. הבורסה נוסדה בארץ בשנת 1953, בתל אביב ומקימיה היו קבוצת בנקים וברוקרים, הבורסה פועלת כגוף ציבורי לכל דבר ומתוך 15 חברי הדירקטוריון, שמונה מהם הם נציגי הציבור שמונו ע"י הוועדה הציבורית. הבורסה מקושרת לבנקים ולברוקרים  ובאמצעות התקשורת כלומר המחשבים, הם מקבלים ונותנים הוראות של קנייה ומכירה של מניות ואגרות חוב שונות.

מי הם חברי הבורסה?

 חברי הבורסה הם ברוקרים ובנקים שסוחרים בניירות ערך ונותנים פקודות קנייה ומכירה לרשת של הבורסה, כיום המסחר נעשה בשיטה מקוונת כך שישנה זמינות בכל הקשור אל האינפורמציה של מסחר בבורסה. כך שישנה זמינות תמידית למשקיעים ולסוחרים השונים הנמצאים בבורסה. מי שמעוניין לבצע מסחר עצמאי בבורסה, חייבים להיעזר בשירות של חברי בורסה. יש איזו שהיא הרפתקנות מסוימת כאשר סוחרים בבורסה ולכן הרבה סוחרים מרוב שהם רגילים לסחור בה נהפכים להיות אדישים ובמקרה של משבר כלכלי הם אינם מתרגשים מהפסדים אלא מחכים לרווחים שלא יאחרו לבוא כי לאחר שפל ישנה גאות..

לא כל אחד יכול לסחור בבורסה

 ידוע כי מסחר בבורסה היא אמנות בפני עצמה ולא כל אחד יכול לסחור בה, אלא אם כן יש לו את הידע הדרוש. ללא לימוד של שוק ההון זה יהיה בלתי אפשרי לאנשים לסחור בבורסה. הרבה משקיעים יודעים כי לאחר כל מפולת ישנה צמיחה וזו הסיבה להמשכיות המסחר שלהם בבורסה. מסחר בבורסה המתנהל בסולידיות וברמת סיכון נמוכה יחסית יכול לשרוד ולהניב תשואות ואף לשרוד את הזעזועים בכלכלה. למרות המצב הכלכלי הגרוע היום בעולם כולו, אנשים מודעים לכך כי היא בסופו של דבר תתאושש ואתה יצמחו גם הבורסות בעולם ומי שיישאר לסחור בבורסה ישרוד.  אם יש לכם חומר על מסחר בבורסה או אתם גולשים באתרים השונים באינטרנט, זו טעות מושרשת לחשוב כי אתם כבר שולטים היטב בחומר ואתם כבר יכולים לסחור.. כדאי להשקיע בסכומים קטנים בתור התחלה על מנת לא להסתכן ולצבור ניסיון. יש מסחר וירטואלי והוא חיוני ביותר עבור אלה המעוניינים להשקיע בעתיד במסחר בבורסה. את הניסיון הזה ניתן לצבור באמצעות האתרים השונים באינטרנט מבלי שתצטרכו להשקיע כסף. זו הדרך הטובה ביותר ללמוד את המסחר בבורסה.

כדאי לכם לברר לפני שאתם משקיעים במניות מסוימות

מי שמעוניין להשקיע במניות בחברה מסוימת, כדאי כי יברר פרטים על חברה זו לפני שהוא משקיע. דברים שהם אינם מדויקים, כמו מידע מוטעה יכולים לגרום לכם להפסדים גדולים. השכלה טובה בתחום וידע רחב בשילוב תחושות אישיות שלכם, היא הדרך הטוב ביותר לסחור בבורסה. כך שככל שתשכילו לברר ולהתנסות בבורסה כך המסחר יהיה עבורכם יותר קל ובטוח.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 .