רכישת דירה חדשה היא אחד הצעדים הפיננסיים המשמעותיים ביותר בעבור זוגות רבים הקונים את דירתם הראשונה. החיפוש אחר הדירה המתאימה ומימון הדירה הן משימות מורכבות התלויות בגורמים רבים. מרבית הזוגות נאלצים לממן את רכישת דירתם הראשונה באמצעות משכנתא המהווה נתח נכבד מהוצאות משק הבית ולכן חשוב מאוד לפני נטילת המשכנתא וקביעת ההחזר החודשי לעשות חישוב מדויק ככל הניתן על התשלום החודשי של המשכנתא. אחד הכלים היעילים העומדים לרשות נוטלי המשכנתא במקרה זה הוא מחשבון משכנתא.

מהו מחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא הוא מחשבון פיננסי המחשב את התשלום החודשי של המשכנתא על פי חישוב תשלומים של לוח שפיצר. המחשבון הזמין באתרים השונים ברשת האינטרנט מאפשר חישוב של ההחזר החודשי או חישוב גובה המשכנתא המתאים לתשלום חודשי בהתאם להזנת פרמטרים משתנים. מחשבון משכנתא לוקח בחשבון את תשלומי הריבית על המשכנתא בהתאם לאחוזי הריבית המוזנים בו ומעניק את התוצאה הקרובה ביותר לגובה ההחזר החודשי כולל תשלום הריבית.

מדוע צריך מחשבון משכנתא?

זוגות רבים העומדים בפני רכישת דירה באמצעות משכנתא לא לוקחים בחשבון עלויות שונות של המשכנתא ובראשם עלויות הריבית שמגדילה באופן משמעותי את תשלום ההחזר החודשי. במקרה של אי חישוב הריבית יכול הזוג לחפש אחר דירה שאינה מתאימה לתקציב שלו ולכן לפני חיפוש דירה או הגדרת התקציב לדירה, יכול הזוג לחשב את החזרי המשכנתא ולקבל את תמונת המצב מבחינת התקציב העומד לרשותם לפי יכולת ההחזר החודשית שלהם.

היכן ניתן להשיג מחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא ניתן להשיג באתרי האינטרנט השונים של הבנקים המעניקים משכנתאות. באתרי הבנקים יכול הלקוח להזין את התשלום החודשי אותו הוא מבקש לשלם ואת הריבית הצפויה לתשלום על המשכנתא ולקבל את גובה המשכנתא שהוא יכול לקבל בהתאם לפרמטרים שהזין.

לחילופין, ניתן להזין במחשבון המשכנתא פרמטרים כמו גובה המשכנתא, גובה הריבית המשולמת ותקופת התשלום ולקבל את גובה ההחזר החודשי בעבור המשכנתא. בנוסף לאתרי הבנקים, ניתן לקבל מחשבון משכנתא גם באתרים של חברות פיננסיות העוסקות בייעוץ משכנתא ומעניקות שירותים למי שברשותו משכנתא או למי שמעוניין לקבל משכנתא מאחד הבנקים.