מחברת:

ככל שאנחנו מתפתחים ומתקדמים השוק החופשי מציע יותר אפשרויות תחרותיות. פעם האפשרות של חסכון היתה או בבנק או מתחת למזרון בבית. היום אתם יכולםי לבחור לנהל תיק השקעות בבנק, בבית השקעות וגם בעצמכם. מי שבקיא בתחום הפיננסי או מגלה נכונות ללמוד ולהרחיב את הידע שלו בפיננסים בהחלט יכול להתמודד בעצמו עם המשימה. מעבר לידע זה מצריך רק את הזמן שלכם וזה לא מצריך יותר זמן מלנהל נכס כמו משרדים להשכרה בתל אביב או משרדים להשכרה בכל מקום אחר. מי שרוצה תשואה על הכסף שלו ומנסה לצמצם את דמי הניהול שבנקים או בתי השקעות גובים, צריך להשקיע אנרגיות וזמן.

 

כלים לקבל החלטה - בית השקעות כן או לא?

  1. דיברנו על הזמן והאנרגיה שיש להשקיע בניהול עצמאי של פיננסים. אם אתם עובדים במשרה מלאה ובעלי קריירה, בטח תתקשו להשקיע את הזמן המחייב לצורך הצלחה בנושא. בית השקעות גובה אמנם דמי ניהול אבל משחרר אתכם מהצורך לעקוב יום יום ולהתעמק בנושא.
  2. נטרול אלמנטים רגשיים – כאשר מדובר על הכסף שלך, יותר קשה לנטרל את התחושות המתלוות לנסיקה או צניחה של מניה לדוגמה. ולהחליט למכור או לקנות דווקא בעיתוי לא מומלץ. מנהלי תיקים של בית השקעות מביאים לשולחן את המקצועיות שלהם והגיון, ללא מעורבות רגשית.
  3. שחיקה – כשמדובר בניהול הכספים שלך, ייתכן שבדיקה יומיומית של מצב התיק תגרור לחץ, מתח וקושי לישון ולתפקד בשאר תחומי החיים. בית השקעות יוכל להוריד מכם את הטרדה הזו ולאפשר לכם להמשיך בחיים ולבחון את תיק ההשקעות שלכם מדי פעם ולא בלחץ.

 

איך מומלץ לבחור בית השקעות?

 

אתם רוצים לוודא שלא תיפלו בפח עם נוכלים, לכן אפשר ורצוי לשאול שאלות לבקש להתרשם מהמשרדים, מרישיון העסק, מרישיון הייעוץ של מנהל תיק ההשקעות. האם בית ההשקעות המדובר מחזיק מחלקת מחקר ניירות ערך? מה נקודת המוצא של בית ההשקעות בכל הנוגע להשקעות במניות? האם הם יותר שמרנים? יותר הרפתקנים? חדשניים? מעדיפים ענפים מסויימים? וכמובן מומלץ לבחון את התשואות שהם השיגו בשנים הקודמות ביחס למתחרים שלהם.