טוב, לא בדיוק בנק, אבל בית השקעות גם הוא מוסד פיננסי שמנהל השקעות כספיות. בדרך כלל קהל היעד הטבעי של בית השקעות הוא חברות מסחריות ולקוחות פרטיים אמידים ועשירים. כל כך כיוון שבית השקעות אינו מספק את רוב השירותים שבנק מספקים, כמו ניהול חשבון עובר ושב, הקצאת מסגרת אשראי, מעבר לכך בית השקעות גם אינו מעמיד הלוואות נדל"ן. אם אתם מחפשים להשקיע בנדל"ן, משרדים להשכרה בתל אביב או אולי משרדים להשכרה ברמת גן, אתם צריכים לפנות למשרד תיווך או לבנק לשם משכנתא, אבל זה ממש לא התחום של בית השקעות. בית השקעות מאפשר אלטרנטיבה תחרותית לכל מי שיש לו כספים, אותם הוא משקיע בפקדונות או באחד ממוצרי הבורסה כמו ניירות ערך, מניות, אגרות חוב ועוד.

 

מה מציע בית השקעות?

 

בית השקעות מציע לכם לנהל תיק השקעות. כאשר תיק ההשקעות מפזר את הסיכונים בין מגוון רחב של מכשירים פיננסיים. ורמת הסיכון נקבעת לפי העדפותיו של כל לקוח ולקוח משונאי סיכון לאוהבי סיכון. הכל כמובן תחת הפיקוח וההנחיות של הרשות לניירות ערך. זו גם הסיבה שאם אתם שוקלים להעביר את הכספים שלכם מהבנק לבית השקעות, ודאו שמדובר בבית השקעות מוכר עם רישיון לעסוק בתחום ולתת ייעוץ. היו מספיק כתבות בכלבוטק על בתי השקעות פיקטיביים, שניצלו אזרחים תמימים ולקחו את כל כספם. בית השקעות רציני, יודע בדיוק מה האילוצים החוקיים שלו ומה היתרונות שלו על פני מתחריו, הבנקים. בדרך כלל, בית השקעות יציע לכם תשואה גבוהה יותר מזו שמציע הבנק, כמו כן הוא יכול להציע לכם מנהל תיק השקעות שאחראי באופן בלעדי על תיק ההשקעות שלכם ועל הישגיו. כיוון שבתי השקעות עובדים עם נפח לקוחות משמעותית יותר קטן מזה של בנקים, ה יכולים לתת יותר יחס אישי וזו חלק מהאטרקציה שלהם.

 

למי מתאים בית השקעות?

 

מי שיש לו כסף בצד, מן הסתם. מי שרוצה יותר מהכסף שלו ומוכן להסתכן, להעז. תיק השקעות בבית השקעות יהיה מגוון יותר, מעניין יותר ויאפשר לכם הלקוחות להביא את ההעדפות שלכם יותר לידי ביטוי. אם אתם חסכתם קצת כסף בצד לקניית דירה, לא מומלץ בית השקעות. אם יש לכם כסף שלא אמור לשמש אתכם בשנים הקרובות, זה יכול להיות רעיון טוב בשבילכם.