ישנם אנשים אשר בשלב מסויים בחייהם מגיעים להצטברות כספים בחשבונם שהם לא יודעים כיצד לנהל אותם וכיצד להפיק מהם את המיטב. ישנה התלבטות מהו אפיק ההשקעה הנכון לכל זמן, אם ההחלטה היא על אפיק מניות, מהן המניות שירכיבו את תיק ההשקעות? אם מדובר על קרן נאמנות, על איזו קרן ללכת? אין ספק שעל מנת לעשות השקעות טובות כדאי להיות מומחה בתחום. אם מעוניינים לנהל את תיק ההשקעות במסגרת הבנק, ישנו יועץ השקעות עימו ניתן להתייעץ אך יש לקבוע לכך פגישה מראש ולא תמיד תקבלו תשובות על שאלות בוערות. מאז הפרדת בתי ההשקעות מן הבנקים, משקיעים רבים בוחרים לנהל את תיקיהם במסגרת בית השקעות.

 

מהו בדיוק בית השקעות?

 

בית השקעות הוא חברה פרטית אשר מתמחה בתחום ההשקעות במגוון אפיקים. החברה תנהל עבורכם את תיק ההשקעות שלכם ותבחר היכן להשקיע את כספכם תוך התייעצות מלאה עמכם כמובן לגבי השאלה רמת הסיכון שברצונכם לקחת. בכל רגע ורגע ניתן להתקשר ולברר מהו מצבכם, לוודא שאין הפסדים רבים מדי ולדעת מהי התשואה שהרווחתם במסגרת ההשקעה.

 

במה משקיע בית השקעות?

 

אפיקי ההשקעה הם שונים. לרוב כל בית השקעות בוחר את האפיקים המתאימים לו אך מגוון על מנת שלא להפסיד כספים רבים מדי במידה וישנה ירידה דרסטית באחד האפיקים. בית השקעות שמשקיע בנדל"ן לדוגמה, יכול לקנות בניינים ולפרסם אותם בתור משרדים להשכרה בכל מיני מקומות בארץ. אם למשל הוא רואה את לוד בתור הנקודה החמה הבאה הוא ישקיע ויקנה משרדים להשכרה בלוד. מכך גם אתם תרוויחו את החלק היחסי שלכם.

 

מה משלמים לבית השקעות?

 

התשלום לבית השקעות נגבה באמצעות דמי ניהול שאתם משלמים ועמלות מסויימות. גם בבנק נגבה תשלום עבור דמי ניהול התיק אך בבתי השקעות כל ביצוע הפעולות וכל הניהול נעשה עבורכם. ניתן לדמות זאת לכך שמתווך יחפש עבורכם משרדים להשכרה, בין אם משרדים להשכרה בלוד או במקום אחר ואתם תשלמו לו אחוזים עבור השירות ועבור מציאת נכס באופן מהיר במחיר טוב והשכרה מהירה שלו.