יש הרבה אפיקי השקעה שמוצעים לכל אחד בשווקים הפיננסיים. כל מי שיש לו כסף פנוי היה רוצה להשקיע אותו בצורה בטוחה, ומתוך כוונה שהכסף הזה יניב לו הכנסה נוספת. ידוע שכסף שמונח סתם כך בחשבונות הבנקים מאבד מערכו כל העת. הוא נשחק משתמשים בו שלא לצורך והוא יכול לאבד מערכו. עברו כבר הימים בהם אנשים החזיקו כספים בתוך כספות ביתיות. אפיקי השקעה יכולים להיות בנכסים דלא ניידי . יש אפיקי השקעה מסוכנים שמושקעים בקרנות הון סיכון ובחברות הזנק. יש כספים שמושקעים בבנקים בהשקעות סולידיות השקעות טובות הן השקעות שנעשות בחברה של בית השקעות . בית השקעות מעסיק מומחים מהימנים שיודעים להשקיע את הכספים בהשקעות טובות שמניבים רווחים יפים.

 

סוגי השקעות

 

בית השקעות משקיע כספים בסכומים גדולים בדרך כלל. כל בית השקעות מתמחה בסוג אחר של השקעות. יש בתי השקעות שמתמחים בהשקעות בחברות הייטק. הם מקבלים דוחות רבים מאנליסטים שיודעים לנתח מגמות שוק. הם יכולים להצביע על חברות הייטק שונות שהן בעלות אפשרויות צמיחה. על פי המלצות אלו ישקיעו הברוקרים את כספי לקוחותיהם. בית השקעות אחר יתמחה בחברות פיננסיים שונות או בחברות בתחום האנרגיה. בית השקעות מרוויח מעמלות שירות שהוא נותן ללקוחות. כמו כן בית השקעות נהנה מדמי ניהול שהלקוחות משלמים. דמי הניהול יחזיקו את כל המנגנון של החברה. את משרדיהם השונים כולל כל הציוד שנמצא בו שולחנות עמדות יועצים כספות משרדיות מסכי טלוויזיה ועוד.

 

עבודת בית ההשקעות

 

 

לקוח שרוצה להשקיע כספים דרך בית ההשקעות צריך לבדוק את המוניטין שלו. הוא צריך להיות בטוח שבית השקעות זה משקיע את הכספים בתחום שקרוב לליבו. הוא ייתן לבית ההשקעות היתר להשתמש בכספיו שמופקדים בבנק לצורך ביצוע ההשקעות הוא יקבל כל העת דיווחים שוטפים על ההשקעות שנעשות כולל רווחים. בנק ההשקעות יגזור עמלת רווח ודמי ניהול מהלקוח. יש בתי השקעות שממתנים את טיפולם באנשים שונים בכך שהם ישקיעו סכום מינימאלי של כספים. לבתי השקעות אלו לא שווה לעסוק בהשקעה של סכומי כסף קטנים. בכל מקרה הצטרפות של לקוח לבית השקעות תפתור אותו מהתעסקות יומיומית מתישה בענייני השקעות שלא תמיד הוא מבין בהם. במקרה כזה טוב לתת למומחים לעשות את העבודה.