משקיעים רבים בוחרים בשירות של בית השקעות מקצועי לצורך ניהול נכון של הנכסים והכספים שברשותם. בתי השקעות ישראלים רבים מעניקים ללקוחות שלהם מגוון של שירותים החל מייעוץ פנסיוני ועד לניהול תיק ההשקעות תוך מינימום סיכונים ומקסימום רווחים. בחירת בית השקעות צריכה להיות תוך התחשבות בגודל שתיק, הצרכים והאסטרטגיה של בית ההשקעות בניהול תיקים. בתי השקעות רבים בוחרים באזור המרכז למיקום בית ההשקעות ומבצעים השכרת משרדים ברמת גן או השכרת משרדים בתל אביב על מנת לאפשר ללקוחות שלהם גישה נוחה ומהירה אל בית ההשקעות.

 

אפיקי השקעה

 

בחירה נכונה של בית השקעות יכולה להיות במידה רבה לפי אפיקי ההשקעה שבהם בוחר בית ההשקעות. בתי השקעות שונים בוחרים אפיקי השקעה שונים ומציעים ללקוחות שלהם את האפיקים הנכונים ביותר או שילוב של אפיקים שונים. בין אפיקי ההשקעה הקיימים ניתן למנות השקעה במניות קטנות או גדולות בהתאם לרמת הסיכון המבוקשת, השקעה בתעודות סל, השקעה בנדל"ן, השקעה באופציות, השקעה בבורסות זרות ועוד.

 

אנשי מקצוע

 

בית השקעות מקצועי מורכב מאנשי מקצוע מיומנים אשר יכולים לנתב את ההשקעות המתאימות ביותר בעבור תיק הלקוח ובהתאם לרמת הסיכונים המבוקשת. בית השקעות מציע למשקיעים את הייעוץ של יועצי השקעות, מנהלי סיכונים, מנהלים פיננסיים, יועצים פנסיוניים ועוד. לקוחות בעלי תיקים גדולים מאוד מקבלים שירותים משולבים על מנת להפוך את התיק לרווחי מאוד מצד אחד ולבעל מינימום סיכונים מצד שני.

 

עמלות ותשלומים

 

שירותיו של בית השקעות ניתנים בתמורה לעמלות ניהול, דמי ניהול ותשלומים עבור השירותים השונים. מחירי העלות בעבור השירותים משתנים מבית השקעות אחד למשנהו בהתאם להרכב השירותים הניתן ואפילו בהתאם למוניטין של בית ההשקעות.

 

בחירה של בית השקעות צריכה להיות מבוצעת לאחר ביצוע סקר שוק ולאחר התמקחות על דמי הניהול הנגבים על מנת לקבל את התנאים הנוחים ביותר לניהול התיק שהרי המטרה היא להרוויח מהכסף המושם בבית ההשקעות. ישנם בתי השקעות אשר גובים את דמי הניהול כאחוזים מסך התיק מה שהופך את הרווחים בתיק לאינטרס הכלכלי של בית ההשקעות ויכול להעלות את רמת השירות שהם מעניקים ללקוח.