מי שמבין בבניית אתרים ועיצוב אתרים יודע שככל שהעיצוב מורכב יותר, כולל יותר פלאשים לדוגמה, כך האתר עובד יותר ובפועל פחות נגיש לציבור.בניית אתרים היא אלמנט מאוד חשוב היום בשיווק של כל עסק וביצירת פלטפורמה להעברת מידע לציבור. אבל שניה לנפי שאתם ממהרים לסגור עם חברת בניית אתרים על עיצוב האתר החדש שלכם, תבחנו מה האתר אמור לשרת מבחינתכם. מה אתם רוצים לקבל לחיים שלכם או לעסק שלכם מעצם קיומו של האתר?  מה המסר המרכזי שהאתר אמור להעביר לקהל הכולשים? והאם כדי להעביר מסר זה בצורה הכי אפקטיבית צריך להשקיע הרבה בעיצוב?

 

איך אוודא שהאתר שלי ידידותי למשתמשים?

זו שאלה מצוינת. כי המיקוד שלה במשתמשי האתר הוא הדבר הנכון. האתר אינו תמונה שמכינים כדי לקשט את הקיר. נכון שלהיות בוגר קורס פוטושופ יכול בהחלט לעזור בתהליך בניית אתרים. נכון גם שאתר צבעוני, עם לוגו מעניין ואטרקטיבי יכול למשוך קהל, אבל לא על חשבון הנוחות למשתמש, לא על חשבון ההבנה מה המטרה של כל פריט באתר ואיך לתפעל אותו. מי שבונה את האתר בדרך כלל בא עם רמת גבוהה של היכרות עם מערכת המחשב וההפעלה שלה, כך שבהחלט תיתכן הטיה. מה שפשוט לבוני תארים לא בהכרח מובן ונהיר לשאר הציבור. אתם צריכים לחשוב על קהל היעד שמעניין אתכם ולשאות אל עצמכם האם ידע רחב במחשבים הוא חלק מהסינונים בשביל להתעניין בכם ובעסק שלכם? אולי כן. ואז חופשי תתפרעו. אבל אולי לא, זה בהחלט שיקול בהנחיות שאעביר לבונה האתר שלי.

 

מה עוד ניתן לעשות כדי שהאתר יהיה פשוט?

אם אתם בעצמכם מבינים במחשבים, אל תסמכו על שיקול דעתכם לגבי פשטות האתר. חפשו מכרים שממש לא מבינים במחשבים ותתנו להם לשוטט בטיוטת האתר שלכם, הפידבקים שתקבלו מהם יכולים לעשות שינוי בין אתר מורכב ומסובך לידידותי ונעים. אפשר אפילו להרחיב את הבדיקה ולשאול אותם בסיום השיטוט מה המסר המרכזי שלקחו מהאתר, זה ייתן לכם מידע האם אתם בכיוון הנכון. ובכל מקרה, זכרו שכל דבר באתר צריך לשרת את המטרה הכוללת של העברת מסר כדי לגרום לקהל לרכוש את מה שיש לכם להציע. עיצוב גרנדיוזי שאינו מחובר למסר, סתם יעלה יותר ולא ייתן כלום.