בית השקעות הוא גוף עסקי שנותן שירות לאנשים בעלי ממון שאותו הם מעוניינים להשקיע מבלי להתעסק בהשקעה. היתרון הבולט של ניהול השקעה בבית השקעות נעוץ בניסיון הרב שעומד לרשותו. בית השקעות מנוסה יכול לסייע למי שמעוניין להניב רווחים נאים וזהו יתרון חשוב. האינטרס הוא משותף, כלומר בית השקעות שואף למקסם את הרווחים של לקוחותיו וכמובן גם הלקוחות מעוניינים ברווחים הגבוהים ביותר שיוכלו לקבל עבור כספם ולכם בתי ההשקעות מחזיקים את מצבת האנשים המקצועיים והמנוסים ביותר בתחום.

 

אינטרס משותף- למה?

תשואה גבוהה משמעה לא רק דמי ניהול גבוהים יותר, אלא גם יותר לקוחות ומוניטין חיובי לאותו בית השקעות. במרבית המקרים מקבלים בתי ההשקעות השקעות בסכומים גבוהים, שהם מן הסתם רווחיים יותר, אולם במקרים מסוימים מוכנים בית השקעות לקבל גם השקעות בסדרי גודל קטנים יותר של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד. בבנקים לעומת זאת אין הגבלה ותיק השקעות יכול להתנהל בכל סכום שהוא, אולם של העמלות הן גבוהות יורת לעומת בית השקעות.

 

התמחות והתמקצעות

כל אחד מבתי ההשקעות מתמחה בהשקעות מסוג שונה. יש בתי השקעות שמתמחים בתחום של עסקאות נדל"ן ויש כאלה שמתמחים בהשקעות מסוג של קרנות נאמנות וחלקם בהשקעות בעסקים כמו קייטרינג לאירועים . מרבית המשקיעים בוחרים היכן להשקיע את הכסף ובאיזה בית השקעות להיעזר לכם כך על פי ההתמחות של בית ההשקעות. חשוב להזכיר כי הניסיון הרב שעומד לרשותם של בתי ההשקעות אינו מבטיח רווחים באחוז מסוים.

 

מגמות עתידיות

שלא כמו תכנית עסקית שבה מציעים למשקיעים את התוואי של העסק ואת הצפי לרווחים, כאן לא ניתן לצפות מראש את אחוז הרווח או התשואה, אולם לטווח הארוך נראה כי בתי ההשקעות מוכיחים תשואות נאות ורווחיות גבוהה. כאמור, לא מדובר כאן בשום תכנית עסקית או הבטחה לעתיד, אלא יותר במגמות עתידיות שמסתמכות על ניסיון העבר ופרמטרים נוספים. 

 

מי הלקוחות?

בניגוד לעבר שבו רק בעלי ממון היו חלק ממצבת הלקוחות של בתי ההשקעות, בשני העשורים האחרונים נראית מגמה שבה גם אנשים בני מעמד הביניים עם חסכונות וסכומי כסף פנויים מבקשים להשקיע בבית ההשקעות בעיקר בשל העמלות הנמוכות לעומת הבנקים.