גירושין בעקבות בגידות

לאורך כל ההיסטוריה כולה, וכן גם בימינו אנו, אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לפתוח בהליכי גירושין או פרידה הינה בגידה מצדו של אחד או אחת מבני הזוג. בן הזוג אשר נמצא חשוד בדבר בגידה יואשם בכך שלמעשה הפר את העיקרון הבסיסי ביותר, עליו מושתת למעשה כל מוסד הנישואין בעידן שלנו, מונוגמיה. הטענה כלפי הצד הבוגד תהיה הפרה של האמון הבסיסי ביותר אשר ניתן לו על ידי בן או בת הזוג תוך כדי שהוא ניצל את אותו האמון ועשה בו שימוש לרעה.

 

מעבר לכך גירושין גם יכולים להתרחש עקב מעשה הונאה או מרמה של אחד מבני הזוג כמו למשל הונאה בכספים המשותפים של בני הזוג או המשפחה כולה באמצעות השקעתו במקומות מפוקפקים למעט בית השקעות מוכר ומבוסס. במקרים של מעילה כספית בין בני זוג יתכן וצריך יהיה לפנות לבדיקת אמינות במכון פוליגרף מומחה.

 

משרדי חקירות- התמחויות שונות

חקירות אישיות במשפטי גירושין הנעשות עקב בגידות ינוהלו על ידי משרדי חקירות, כאשר יש לבחור את סוג המשרד המומחה לחקירות מהסוג הזה. מכיוון שישנם לא מעט סוגים שונים של חקירות החל מחקירות ברמה הכלכלית, למשל בית השקעות שעשה שימוש לרעה בכספי ציבור לקוחותיו, חקירות לאיתור נעדרים וחקירות אישיות המיועדות עבור סיוע לעורכי דין בדינים פליליים.

 

סימני זיהוי של בגידות

חקירות אישיות במהלך גירושין אשר נבעו עקב חשד בבגידה, מתחלקות בהתאם לסוג הבגידה, כאשר שני הסוגים המרכזיים של בגידות הינן, בגידה גופנית כלומר קיום של יחסי מין עם אדם אחר או בגידה רגשית, כלומר הבעת רגשות לאדם אחר. ברוב המקרים, מעשה הבגידה יבוא לידי ביטוי בשינוי קיצוני או קל באורחות החיים או בכלל בהתנהגותו הרגילה של אחד מבני הזוג. שינו זה יכול להתבטא בהבעה של חוסר אכפתיות או סבלנות, היעדר התעניינות וכן חשק מיני, אי הימצאות ממושכת בבית וכיוצא בזה.

חקירות אישיות בדבר בגידות אשר הביא להליכי גירושין, הינן מסוג החקירות המורכבות והרגישות ביותר, שכן לא מדובר רק בבן או בת הזוג שנבגדו אלא ביתר הנפשות של המשפחה, ילדים קטנים ועוד קרובי משפחה שכעת כל גורלם עתיד להשתנות מן הקצה אל הקצה.