אם יש לך קצת כסף שחסתכם לא בטוח שתרוצו לשים אתוו בבנק, הרבה אנשים מעדיפים בית השקעות להשקיע בו את כספם. למי שלא בקיא בית השקעות הוא מוסד פיננסי שמאפשר מגוון אפשרויות השקעה כמו מניות, קרנות נאמנות, ניירות ערך, קופות גמל, אגרות חוב, תעודות סל ועוד. מי שרוצה השקעה סולידים בפקדון בהחלט יכול להסתפק בהשקעה בבנק. בית השקעות מתאים יותר למי שרוצה להשקיע בבורסת ניירות ערך, וכמובן מעדיף שמישהו מקצועי ינהל את תיק ההשקעות שלו.

 

מבנה של בית השקעות

מומחי פיננסים עובדים בבית השקעות – יועצי השקעות, אנליסטים, מנהלי תיקים ועוד. כל בית השקעות מתעתד להשיג תשואה גבוהה עבור המשקיעים שלו באמצעות תיק השקעות מגוון ואיכותי. בית השקעות ישקיע עבורך את הכספים במבחר חברות שנסחרת בבורסה. כל חברה ציבורית או מסחרית שמחליטה להנפיק מניות לציבור יכולה להיסחר בבורסה, בין אם מדובר בחברת מזון, חברת ניקיון או חברות שעוסקת בתחום פינוי מקלטים. בית השקעות ישתדל לגוון את תיק ההשקעות של המשקיע כדי שלא יהיה מסוכן מדי. על השירות שבית ההשקעות מציע הוא גובה מהמשקיעים עמלה, זו הדרך המרכזית שלו להרוויח. יש שונות גבוהה בין העמלות שגובה בית השקעות אחד למשנהו ובהחלט רצוי לבדוק מחירים לפני שמקבלים החלטה ואפילו לנהל משא ומתן כדי לנסות להוזיל עלויות.

 

אלו משתנים יש לבחון לפני בחירת בית השקעות

משתנה ממש חשוב הוא הותק והמקצועיות של בית השקעות. חשוב לבדוק כמה שנים בית ההשקעות קיים, שיש לו רישיון לעסוק במסחר בניירות ערך. כמו כן, כל בית השקעות מתמחה בתחומי השקעה שונים, כדאי לבדוק התאמה בין הכיוון שמעניין אתכם להתמחות בית ההשקעות. את המידע אפשר לקבל באמצעות האינטרנט, באתרים של בית ההשקעות, באתרים מתמחים של כלכלה והשקעות, במוספי כלכלה בעיתונות, או אצל חברים שמבינים בתחום. ובכל מקרה, כשמשקיעים בבורסה כדאי לזכור שתשואה חיובית לעיתים לוקחת זמן וההשקעה צריכה להיות לטווח ארוך. לא מומלץ להשקיע את כל הכסף שיש לכם במניות הרפתקניות או כספים שאתם צריכים לצורך אחר בטווח הקצר.