רשלנות רפואית היא לא נושא שאמור להעסיק אתכם, אלא אם כן נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית. אך אם אתם חושדים שנפלתם גם אתם קורבן לרשלנות רפואית במהלך טיפול רפואי, הרי שכדאי לכם מאד לקרוא את המאמר הבא. במאמר זה תמצאו סקירה רחבה של נושא הרשלנות הרפואית – אילו מקרים נחשבים לרשלנות רפואית, כיצד מגישים תביעת רשלנות רפואית, אילו סוגי רשלנות רפואית קיימים ועוד.

אילו מקרים נחשבים לרשלנות רפואית?

ישנן הרבה מאד פרוצדורות רפואיות מורכבות שסיכון לצדן. כך למשל לידה, ניתוח חירום כמו ניתוח לב פתוח, השתלת איברים ועוד. כל מטופל שמגיע לניתוח או לטיפול רפואי, יודע שהפרוצדורה עלולה להוביל לסיבוכים מסויימים ושתמיד קיים סיכון. לצד זה, כל מטופל שם את מבטחו בצוות הרפואי ויודע שהצוות יעשה כמיטב יכולתו במצב הנתון. השילוב של השניים יכול להסתיים בטיפול מוצלח ותוצאות טובות, ולעיתים בתוצאות שאינן כה טובות, אך המטופל מבין שזה מה שניתן היה לעשות לאור המצב שלו.

לעומת זאת, ישנם מקרים בהם המטופל מגיע לפרוצדורה פשוטה יחסית, ועל אף שברור לו שאין בה כל סיכון או בעייתיות, הצוות הרפואי מטפל בו באופן רשלני והוא יוצא עם נזק שבאופן מובהק היה מיותר ולא מחוייב במציאות.

מקרי רשלנות רפואית עלולה לגרום לנזקים שונים לגוף ולנפש ולעיתים אפילו למוות. מקרים בהם הצוות הרפואי לא נקט במירב המאמצים ואשר ניתן להוכיח בהם שלו רופא אחר היה מטפל במטופל, המצב היה טוב יותר, הם מקרים מובהקים של רשלנות רפואית.

הגשת תביעת רשלנות רפואית

מקרים בהם הרשלנות הרפואית היא מובהקת, וגם מקרים בהם הרשלנות הרפואית ניתנת להוכחה בסבירות גבוה, מובילים בדרך כלל לתביעת רשלנות רפואית. תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט נמשכת בדרך כלל מספר שנים, והיא כרוכה בהרבה מאד פרוצדורות בירוקרטיות, מסמכים והוכחות. לשם כך, מומלץ להעזר לצורך תביעת רשלנות רפואית בעורך דין שזוהי ההתמחות שלו. עורך דין רשלנות רפואית יעלה באופן משמעותי את הסיכוי שלכם לזכות בתביעה ולקבל את סכום הפיצויים עליו חשבתם, ואף יותר מזה.

שימו לב שישנם הרבה מאד סוגים של רשלנות רפואית: רשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית בהריון, רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, רשלנות רפואית אורטופדיה וכן הלאה, ומומלץ לבחור עורך דין רשלנות רפואית המתמחה בתחום הספציפי הרלוונטי לכם מבין התחומים השונים.