רווח כספי מעשייה פאסיבית הנה הדרך העדיפה על בני אדם רבים על מנת להתפרנס בצורה הטובה ביותר. אין אדם שלא ישמח לראות את כספו גדל מבלי שיהיה עליו לצאת לעבודה. אך כמו שלכל עליה יש ירידה, כך לכל יתרון יש חסרון. רווח באופן הנ"ל אפשרי, אך הוא דורש לא פעם לקיחת סיכונים, הכנת שיעורי בית, ותשלומי עמלה. הסיטואציה המתוארת נוגעת להשקעת כספים במניות, ניירות ערך וכדומה. כמובן  השקעה זו ניתן לבצע דרך הבנק או לבחור בבית עסק העוסק בתחום.

 

אינטרס משותף

 

בית השקעות הנו מקום שמרכז מומחים ובעלי ידע רב בתחום ההשקעות, אנשים אשר מכירים את עולם ההשקעות, יודעים לזהות הזדמנויות ומנגד סיכונים. אנשים אשר יודעים לקרוא בין השורות ולהבין תנודות במשק. ניתן לראות בבתי ההשקעות תפקידים כמו מנתח השקעות, אקטואר , מומחה סטטיסטיקה ועוד. זו הסיבה לכך שאנשים נוטים להשתמש בשירותים חיצונים, כיוון שלהבדיל מהבנק, בצורה זו ידרשו מהם פחות עמלות ותמיד תהיה עבורם אוזן קשבת ומייעצת, כיוון שהאינטרס הנו דו צדדי, ככל שהלקוח מרוויח כך גם החברה.

 

נישה

 

ביכולת בית השקעות לטפל בנירות ערך של לקוחות, בקרנות נאמנות, בחיתום ניירות ערך ובניהול קופות גמל. יש שיתמחו בתחומי השקעה הנוגעים לנדל"ן ויש שיתמחו בתחומי השקעה הנוגעים לטכנולוגיה. יש בתי השקעות המתמחים בנושאים ספציפיים ויש שמחזיקים אנשי מקצוע לכל אחת מהנישות. הדעות חלוקות לגבי מה יותר יעיל. יש שיעדיפו מקום הנותן מענה על מבחר של אופציות ויש שיעדיפו מקום בעל התמחות מרכזית הנעשית באופן מקיף ומוקפד.

 

אמון

 

בית השקעות המגיע לשלב של רישוי עסקים, צריך מרגע זה להתחייב על יושרה מקצועית כלפי הלקוח. בחירה  בבית השקעות ספציפי כרוכה במתן אמון מלא בבית העסק. על כן על בית ההשקעות להיות ראוי לאמון ולהוכיח זאת לפי אופן תפעולו. על בית השקעות לשמור על החוק, להגן על פרטיות הלקוח, להיות מנוע מטובות הנאה, לציית להנחיות רשות ניירות הערך או לכל סמכות רלוונטית אחרת. עליו לשים בראש סדר העדיפויות את צרכי הלקוח, מה שאומר שאין להסתיר מהלקוח מידע ויש לעמוד אחר ההסכם.