החלטתם להירשם לאוניברסיטה או למכללה. מזל טוב ! לימודים הם ידע וידע הוא כוח ! חשוב ללמוד, להשכיל, לרכוש מקצוע ולהרחיב את האופקים. הבעיה היא שהלימודים הגבוהים עולים הרבה כסף ולא לכולם יש את האפשרות לשלם באופן שוטף. אם ניקח בחשבון שהיכולת לעבוד כסטודנט מוגבלת ללילות, כשאתם מותשים מהלימודים הקשים והתובעניים, נותרנו עם קושי לייצר כסף גם למחיה וגם ללימודים, ובמיוחד, אם חלקכם צריכים גם לשכור דירה המצריכה עוד כמה אלפי שקלים למחיה. הפתרון הרווח והנוח ביותר הוא להשתמש באפשרות הלוואות לסטודנטים אותה תוכלו למצוא בבנק ומחוץ לבנק. על כמה מן הדרכים תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם.


כל הדרך אל הבנק

הלוואה בנקאית תוכלו לבקש מן הבנק בעבור הלימודים, אולם לבנק חשוב שהלווה יעמוד בתשלומים ויחזיר בזמן את הכסף, על כן אתם זקוקים לביטחונות, לערבים, גם אם זה עבור הלימודים. הבנק מערים קשיים ולא בטוח שאתם תאהבו את דרך החתחתים. הכי חשוב לערוך השוואה בין הריביות השונות הקיימות בבנקים, שכן זה משתנה מבנק אחד למשנהו.


 


חברת האשראי

הלוואות חוץ בנקאיות הן כאלה הניתנות מחוץ לבנק. קל יותר לקבל הלוואה בדרך זאת, הריבית אינה נמוכה, אך אם ברשותכם כרטיס אשראי ואתם נוהגים לעמוד בכל החזרי התשלומים, סביר להניח כי חברת האשראי תאשר לכם הלוואה. היא , כמובן, תגביל אתכם לסכום מסוים. הדבר משתנה מאדם לאדם.


אין כמו משפחה

תוכלו לבקש הלוואה מאבא, מאמא, מאחים, מסבים או מסבתות, מדודים, מבני דודים. סביר להניח שההלוואה לא תוחזר עם ריבית, מה שמקל על ההחזרים, וכך גם זמן ההחזרים יהיה גמיש, אלא שעצם הבקשה מבן משפחה לכסף גורמת לאי נעימות. ומה יקרה אם לא תצליחו לעמוד בהחזר התשלומים ? אי הנעימות עלולה להפוך לסכסוך. ככלל, עדיף להימנע מכסף וממשפחה במשפט אחד...


קרן פרטית

אפשר להלוות מקרן פרטית, אפשר להלוות מקרן השתלמות. סביר להניח כי תהיו מוגבלים למספר תשלומים, כך שההחזר החודשי יהיה גבוה יחסית ,אולי, לטעמכם.

שוק אפור – התעסקות עם שוק אפור מהולה בסיכונים, שכן אם לא תצליחו לעמוד בתשלומים, הסנקציות יכולות להיות חמורות ביותר. היתרון היחידי לשוק האפור הוא כי אין צורך בערבים ובביטחונות. הריביות מאד גבוהות. קחו זאת בחשבון...אנחנו היינו נמנעים מדרך זאת.


 

הלוואות sos- אם ברצונכם להלוות סכום כסף עד 20.000 ₪ להחזר במהלך השנה, תוכלו להשתמש בהלוואות מצוינות הנקראות הלוואות sos . הלוואות לסטודנטים ייענו בחיוב, תוכלו לקבל מידע על מגוון ההצעות, ובאופן מיידי תזכו להלוואה. הניסיון של החברה, האדיבות והתנאים הנוחים תוך כדי האישור ממשרד האוצר, מקילים על כל התהליך שנחשב לקצר ויעיל בשטח ההלוואות.


 

לסיכום, אפשר לצאת ללימודים גם אם אין לכם כסף במיידי. הלוואות הן פתרון יעיל שרובם משתמשים בו ללימודים. והכי חשוב- שנת לימודים מהנה ופוריה.