מיקום העסק שלכם הוא החלטה אסטרטגית. נכון שמבחינה תפעולית ייתכן שאסור מסוים עדיף לעומת אחרים, אולם בהיבט העסקי למיקום העסק השפעה לא מעטה על אופי הפעילות שלו ולכם יש לקחת בחשבון מגוון שיקולים בעת בחירת מיקום לעסק שלכם. ייתכן שאזור מסוים הוא נוח מבחינה תפעולית בשל עלויות נמוכות, אולם יכול להיות שדווקא נגישות לדרכי תחבורה או קרבה לעסקים אחרים יהוו שיקול חשוב יותר. מסיבה זו בעת בחירת מיקום לעסק יש לקחת בחשבון מגוון רחב של שיקולים.


משנה מקום משנה מזל

קרבה לבתי עסק קרובים יכולה להגביר את מדת החשיפה של לקוחות פוטנציאליים לעסק שלכם, ומכאן ליצור את אפקט "האבן במים" שיביא לתפוקה גבוהה יותר של העסק. מצד שני קרבה לצירי תנועה עיקריים או נגישות לרכבות יכולה להגביר גם היא את רמת החשיפה לעסק שלכם. טיב העסק, סוג המוצר או השירותים שמוצעים בו עוד שיקולים יהוו גורם מכריע בהחלטה ולשפם כך מומלץ להיעזר במומחים. מומחים לתחום של בחירת מיקים לעסק יכולים להיות משרדים שמתמחים בהשכרת משרדים.


ייעוץ ממומחים

חברות שמציעות שירות של משרדים להשכרה יוכלו לתת לכם ייעוץ מקצועי ולהתאים על ידי הניסיון הרב שעומד לרשותם והידע המקצועי את המיקום הנכון לעסק שלכם. בחירת משרדים להשכרה על ידי מקצוענים תיקח בחשבון את סוג השירות שמעניק העסק, מצבת העובדים, מהות העסק וכמובן שיקולי תקציב. בשלב הראשון חשבו מראש מהי מהות העסק, מה מייחד את המוצר שלכם\, האם הוא יכול להיות קשור בעסקים אחרים, האם הוא דורש סביבה מיוחדת וכ"ו.


שיקולים נוספים

בהמשך חשבו על כמות העובדים שאתם עומדים להעסיק וקחו בחשבון את דרכי ההגעה למשרד. הסעות מאורגנות למשל יחסכו את הצורך בחנייה, קרבה לרכבת מאפשרת העסקה של עובדים מאזורים רחוקים יותר ועוד. יש לקחת בחשבון את מהות העסק בהקשר של קבלת קהל- האם העסק מקבל כמות גדולה של אנשים? האם יש חשיבות למבנה העסק, המראה שלו ועוד. קחו בחשבון את כמות חדרי הנוחיות שתצטרכו, קיומו של מטבח לעובדים, מרחב מוגן וחשבו גם על קיום בתי עסק כמו מסעדות או בתי קפה באזור.