אם יש לכם משרד בתל אביב שנמצא בבניין שעוד לא נעשו בו שיפוצים של תמ"א 38, אז יכול להיות שעכשיו זה הזמן להתחיל להעלות את הנושא מול השכנים שלכם בבניין. המדריך שכלול במאמר זה יעזור לכם להבין מה השלבים לביצוע תמ"א 38, כך שכדאי לכם לקרוא אותו.

 

תמ"א 38 זה פרויקט חשוב

 

יש משרדים בתל אביב שעוד לא נעשה בהם הפרויקט של תמ"א 38, השלב הראשון במדריך הוא רק להבין את חשיבות העניין. כתוצאה מכך שישראל נמצאת בסיכון רציני של רעידות אדמה, כדאי לחזק כל מבנה, וזה בדיוק מה שעושים במסגרת תמ"א 38 ולכן זה חשוב וכדאי.

 

האחריות היא של כולם

 

השלב השני הוא להבין שכל מי שיש לו נכס בבניין שבו יש לכם משרדים בתל אביב למעשה הוא בעל חלק מהאחריות לעניין. אי אפשר יהיה לעשות תמ"א 38 במידה ואחד מבעלי הנכסים בבניין יתנגד לכך, ולכן יש צורך להגיע להסכמה עם כל השכנים.

 

כדאיות הפרויקט

 

השלב השלישי הוא להציג לבעלי הדירות האחרות בבניין את הכדאיות של תמ"א 38, ואין ספק שבשלב הזה כדאי לכם כבר להתחיל לדבר עם קבלן שיוכל לבצע את הדברים. פעמים רבות במסגרת פרויקט כמו תמ"א 38 אפשר להרחיב את הדירות וגם לסדר ולשפץ את הלובי, כך שכולם ייצאו מאוד מרווחים מכל העניין הזה.

 

בדיקת עלויות

 

השלב הרביעי, אחרי שכל השכנים יסכימו לעניין, יהיה להתחיל לבדוק מהן העלויות של תמ"א 38 בבניין שלכם. בכל בניין העלויות הן שונות ולכן עצם העובדה שבבניין אחר ברחוב שלכם שילמו פחות עדיין לא מעידה על עלות הפרויקט במקרה הספציפי שלכם.

 

להתחיל את הפרויקט

 

השלב החמישי הוא פשוט להתחיל את הפרויקט. זה נכון שאולי הלקוחות לא יאהבו להגיע למשרדים שלכם בתל אביב בזמן ביצוע הפרויקט, אך אחרי שהוא יסתיים חידוש הבניין בהחלט יוכל להשפיע לטובה גם על מי שיגיע אליכם לפגישות ולכן זה כדאי.

לסיכום, לחדש את המבנה ולחזק אותו זה דבר חשוב ביותר ולכן כדאי לכם לשכנע את השכנים לכך.