תחום ביטוחי הבריאות הוא נושא חשוב מאין כמותו ובמרוצת השנים ועם התפתחות הטכנולוגיות סל הבריאות אותו מספקת המדינה אינו מספק ואזרחים רבים מעדיפים לשלם מכיסם סכומים נוספים לביטוח פרטי על מנת להיות בטוחים שבעת הצורך יקבלו מענה הולם.

 

מהו ביטוח הבריאות הממלכתי?

 

כל אזרח ישראלי זכאי לביטוח בריאות ממלכתי מטעם המדינה. הביטוח הוא בסיסי ביותר והתחומים והתרופות אותם הוא מכסה משתנים מעת לעת לפי החלטות תקציביות של משרד הבריאות. הביטוח משולם מתוקף התשלום לביטוח לאומי של כל אזרח וממומש בפועל בקופות החולים השונים כאשר כל אזרח יכול לבחור באיזו קופת חולים הוא מעוניין להיות חבר.

 

מהו ביטוח בריאות פרטי?

 

ביטוח בריאות פרטי הוא תוספת לביטוח הממלכתי. כיוון שהביטוח הממלכתי הוא בסיסי בלבד ואינו מכסה תרופות מיוחדות, טיפולים יקרים במיוחד או מחלות קשות מאד עלה צורך בביטוח בריאות אשר יענה על כל הדרישות הללו. על כן, תמורת תשלום חודשי לאחת מחברות הביטוח העוסקות בביטוחי בריאות פרטיים ניתן לקבל כיסוי מקיף הרבה יותר על כל צרה שלא תבוא ואף טיפולים בבתי חולים פרטיים או מרפאות פרטיות.

 

מהו ביטוח סיעודי?

 

ביטוח סיעודי אינו ביטוח אך ורק לעת זקנה אלא גם חלילה במקרה שבו אדם עובר תאונה או מחלה המונעים ממנו לבצע פעולות יומיומיות בעצמו. רבים נוטים לזלזל בביטוח זה כיוון שאינם רואים בו את הצורך המידי אך חשוב לדעת שכל אחד מאתנו עלול להגיע למצב סיעודי ברגע אחד ולהזדקק לעזרה הצמודה.

 

למי כדאי לעשות ביטוח בריאות וסיעוד באופן פרטי?

 

למעשה ביטוח הבריאות הממלכתי מכסה אך רק באופן מצומצם מצב סיעודי ולמעשה מכסה חלקית רק מצב שבו נדרשת השגחה רפואית צמודה. לכן אם כבר שוקלים לבצע את ביטוח הבריאות הפרטי כדאי מאד לכולם לבצע ביטוח בריאות וסיעוד כך שיכלול כיסוי נוסף במקרה שחלילה תגיעו למצב סיעודי.
לאור כל האמור לעיל, כדאי לכל אחד מאתנו ללמוד היטב את נושא ביטוח הבריאות כיוון שאין ספק שהחיים המודרניים הביאו עימם מחלות ומצבים סבוכים שהביטוח הממלכתי אינו ערוך להתמודד עימם.