אם בעבר קבלת תפקיד ועד הבית היתה מחמאה והיוותה אתגר ותפקיד רב חשיבות במיוחד עבור ותיקי הבניין, היום רוב האנשים מעוניינים להתנער מן התפקיד הזה. בימינו סדר היום הלחוץ והתמרון בין עבודה למשפחה לא מותיר זמן רב להתעסקות עם ענייניו השוטפים של הבניין. לכן במבנים רבים, במיוחד כאלה שחלק גדול מהדירות הם משרדים להשכרה ולא דירות למגורים, מעדיפים השוכנים בבניין להעסיק חברות ניהול ואחזקת מבנים חיצונית.

 

מהם היתרונות בהעסקת חברת ניהול ואחזקת מבנים?

 

כמו בכל העסקה של בעל מקצוע, גם כאן העסקת חברה חיצונית מורידה נטל מהשוכנים בבניין. בניין רב קומות הוא בניין שהטיפול בו מורכב יותר. כל המערכות והתשתיות מסובכות יותר מאשר בבניין עם שלוש קומות. חברה מקצועית אשר מעסיקה חשמלאים או אינסטלאטורים מקצועיים תפתור בעיות בקלות רבה יותר מועד הבית שהוא חסר ידע בתחומי האחזקה. חברת הניהול דואגת לניקיון קבוע של הבניין, גינון. חברת הניהול אחראית לגביית כספים, מה שמוריד את התפקיד הלא נעים הזה מכתפיו של אחד הדיירים.

 

היכן ישנו שימוש בשירותי חברות ניהול?

 

חברות ניהול ואחזקת מבנים מועסקות במיוחד במבנים בהם ישנם משרדים להשכרה אשר אותם שוכרים בעלי חברות שאינם נמצאים במקום דרך קבע וגם בעלי המשרדים כמעט ואינם נמצאים במקום. בנוסף, מבנים המשמשים בעיקר לעסקים רצוי שיראו טוב, שהניקיון ישמר דרך קבע, שהכניסה לבית תיראה יפה ומטופחת, זאת על מנת שלקוחות החברות ירגישו תחושה נעימה בהגיעם למקום. חברת הניהול אחראית על כל התחומים הללו.

 

איך לבחור חברת ניהול ואחזקה?

 

אם החלטתם שחברת ניהול ואחזקה היא הפתרון מבחינתכם לאחזקה טובה וניהול תקין של הבניין שלכם, חפשו המלצות- אם יש לכם חברים אשר להם משרדים להשכרה

הממוקמים בבניין שבו חברת ניהול ואחזקה אחראית על כל תחזוקת הבניין שמעו את דעתם החיובית או השלילית אודות אותה חברה. אם לא, חפשו מידע באינטרנט והגיעו לראות מבנים המנוהלים בידי חברות אחזקה כדי להתרשם מאופן תחזוקת הבניין וטיפוחו. לאחר הבחירה חתמו עם החברה על חוזה, מומלץ לתקופה של מקסימום שנה.

 

מה נדרש מבחינת הדיירים כדי לעבור לניהול בית חיצוני?

 

מבחינת דיירי הבית נדרש רוב של דיירי הבניין שלהם שני שליש לפחות מהרכוש המשותף. על מנת להפסיק שירותי חברה או להחליף חברה נדרש רוב של 51%.