תחום המידע הפיננסי עבר מהפך של ממש בעשורים האחרונים במדינת ישראל. מהפכה זו הופיעה כחלק מסוים ממהפכת הידע שהחלה לחלוש על כל תחום ותחום בחיינו. פקידי הבנק בעבר היו המילה האחרונה בכל נושא הפיננסיים, ואילו כיום הציבור הרחב זוכה ליהנות מאינפורמציה רחבה יותר דרך כתבות, מבצעי קידום ועוד מגוון רחב של פרסומות. כמו כן, ההתנהלות הכלכלית בעבר הייתה נקבעת בעיקרה לפי מספר מצומצם מאד של מסלולים שהוצעו על ידי הבנק, ואילו כיום הציבור נחשף לכמות בלתי נתפסת של מבצעים והטבות.

 

כיצד התפתח הייעוץ הפיננסי?

 

בתקופה הנוכחית ישנם עוד המון גופים למעט הבנקים שמציעים לכלל האוכלוסייה מבצעי ליסינג ומשכנתאות, הלוואות, חסכון ואשראי. עקב ריבוי האינפורמציה שהחלה להציף את השוק בשנים האחרונות, הדרישה ליועצים בתחום הפיננסי הלכה וגברה לאין ערוך. ייעוץ פיננסי הינו סוג נהדר של שירותים שניתנים במטרה להכווין וללמד אנשים נעדרי ידע והשכלה בענף החשבונאות והכלכלה. אחד מהתחומים הנפוצים ביותר בנושא זה בא לידי ביטוי בייעוץ פיננסי עבור משפחות.

 

יועצי פיננסיים למשפחות

 

כיום מרבית הזוגות הצעירים נתקלים בלא מעט קשיים עקב הכנסה נמוכה באופן יחסי לכמות ההוצאות. זוגות אלו לרוב אינם מבינים שמרבית הפרסומות מוטות לטובת צרכי המפרסם, ולפי כך הם נאלצים לעמוד בתשלומי עמלות וריביות גבוהים במיוחד. במסגרת ייעוץ פיננסי עבור משפחות ניתנת הזדמנות נהדרת לכלל בני המשפחה להבין כיצד עליהם לנהל את התקציב המשפחתי בצורה חכמה ויעילה יותר. מעבר לכך תהליך הייעוץ כולל גם לימוד המשמעות של אשראי והלוואות, ביטוחים מסוגים שונים, מימוש יעדים והתמודדות עם קשיים.

 

יועצי פיננסיים למשקיעים

 

ייעוץ פיננסי למשקיעים הינו תחום נוסף שהחל לאחרונה לצבור תאוצה. קהל היעד של שירותים אלו פונה אל כל אדם מן השורה שמעוניין לחסוך את כספו אך איננו יודע כיצד יש לנתב סכומים כאלו ואחרים בין מגוון הפיקדונות, החסכונות, קרנות או השקעות בבורסה. להבדיל מייעוץ פיננסי למשפחות, בו נלמדות דרכים שונות לנהל את הכסף ברמה היומיומית, ייעוץ פיננסי למשקיעים הוא חד פעמי ונועד במטרה לקבל תמונה ברורה יותר לגבי סוגי החסכונות השונים.