יש רגע בחיים שבו עוצרים ותוהים מה הלאה. האם להמשיך לגור בדירה שכורה או האם הגיע הזמן להתחייב ולרכוש דירה. יש דעות לשני הכיוונים והחוכמה היא לדעת לנתב בין השיקולים כאשר יש לשים דגש על המרכיב האישיותי, על גובה ההכנסה, על גובה המשכנתא וכדומה. בדרך כלל תמיד נקודת המוצא היא שהיתרון הגדול של השכרת דירה הוא שאין צורך להתחייב על החזר ובכך להיכנס למתח, ואילו היתרון הגדול ברכישה הוא הידיעה שניתן להחזיק ברכוש ואין צורך לאבד כל חודש את סכום השכר דירה, כפי שקורה בסיטואציה של משרדים להשכרה ברמת גן.

 

מהם החסרונות ברכישת דירה?

 

רכישת דירה מצריכה לעשות צעד גדול, להתחייב, עד פה אין מדובר בשום דבר שלילי, העסק מתחיל להסתבך כאשר אנשים מתחילים להסתנוור מן האופציה שהולך להיות להם בית משלהם, וכיוון שגם כך מדובר בסכומים גבוהים, הם עלולים לאבד תחושה לגבי הכסף ועל כן לחשוב שאם כבר אז כבר, כלומר ילכו על דירה יותר יקרה ובכך הם בעצם מכניסים את עצמם לחובות ותחושת חרדה. כך שאם הם מחליטים ללכת על אופציה של רכישה, מומלץ להתחיל בקטן.

 

מהם החסרונות בהשכרת דירה?

 

החסרונות בהשכרת דירה מתרכזים בעיקר סביב העובדה שכל חודש משלמים סכום של כמה אלפי שקלים ותמורתו מקבלים את הזכות לגור באופן זמני בנכס, אך זאת מבלי שתוכל כעבור מספר שנים להחזיק בנכס. כך שמצד אחד באמת אין מה להילחץ לגבי המחיר, אך מנגד החרדה יכולה לתפוש אותך עוד כמה שנים כאשר האופציה של תשלום חודשי עבור מגורים תהפוך בעצמה להיות בעייתית.

 

מה השורה התחתונה?

 

סוגיה זו דומה למצב בו אדם בוחר באופציה של משרדים להשכרה ברמת גן, אך ברגע שבעל המבנה מחליט להפסיק להשכיר, אותו אדם צריך להתחיל מאפס ולמצוא את קהל לקוחותיו במקום החדש. כלומר הנוחות של חוסר התחייבות יכולה להפתיע לרעה ולא מהווה שום מצב של ביטחון. כך שבאופן כללי אם כן ניתן לקחת משכנתא מומלץ לרכוש דירה, אך יש להתחיל בקטן, כלומר על משהו יחסית סולידי. אם נחזור לדוגמת המשרדים, אז יש לשכור אותם בעיר פחות מבוקשת ולא ללכת על משרדים להשכרה ברמת גן שידועה כיחסית יקרה.