אתם מחפשים משרדים להשכרה שיכילו את כל צוות העובדים שלכם ויהיו במיקום אסטרטגי מצוין עם קרבה למקומות רצויים באזור המרכז. עוד לא החלטתם על אזור ספציפי, אבל אתם יודעים שאתם לא רוצים להשקיע הרבה מאוד כסף. אחת מהאפשרויות שקיימות היום בשוק הנדל"ן, היא לשכור מקומות באזורים נושקים או קרובים וככה לחסוך עד עשרות אלפי שקלים בשנה. למשל, משרדים להשכרה בלוד יכולים לסייע לקרב אתכם לאזור המרכז מבלי להיתפס בפקקים של תל אביב. מה הכדאיות? הנה כמה שאלות ותשובות בנושא.

 

למה דווקא בלוד?

 

עיתונים כלכליים מפרסמים בחודשים האחרונים על הכדאיות של קניית או השכרת נכסים באזור לוד. למרות שיש גם פרסומים שליליים על פשיעה, בתקופה האחרונה נרשמת התאוששות של שוק הנדל"ן. על כן כשמחפשים משרדים להשכרה בלוד, כדאי לקחת בחשבון את הנתון המעודד הזה, ואת מיזמי הנדל"ן שהחלו בתהליכי תכנון וביצוע. בעיתון הכלכלי "דה מרקר" מכנים את העיר כ "גן עדן למשקיע הזעיר". קיימת תכנית להעתקת בסיס קליטה ומיון של צה"ל לאזור, מה שיגדיל את מעבר האנשים שם באופן משמעותי.

 

האם מחירי ההשכרה שם זולים יותר באופן משמעותי משאר ערי המרכז?

 

השכרה או קנייה בלוד זולה יותר באופן משמעותי מאשר הערים השכנות שלה כמו מודיעין וראשון לציון. מחירי ההשכרה למ"ר לעומת תל אביב, נמוכים בכ 50-60 אחוזים. אזור התעשייה הצפוני של לוד נחשב למרכז תעשייה מבוקש בשל עובדה זו. עיריית לוד מנסה להניע פרויקט של הקמת שטח תעשייה נוסף, בגלל הביקוש והניסיון להרחיב את המסחר והתעשייה.

 

כמה משמעות יש לקרבה לאמצעי תחבורה?

 

גדולה מאוד. המיקום האסטרטגי של לוד כעיר נמל תעופה בעלת גישה נוחה מאוד לרכבת ישראל, דווקא מעודד השכרת משרדים בלוד, שכן התנועה ממנה ואליה קלה ונוחה. אם מתחשבים בכך ובמחירים היותר זולים משאר ערים במרכז, הכדאיות עולה.

 

מהם העסקים השכיחים באזור?

 

אזור התעשייה הצפוני בלוד הוא עיקר מרכז העסקים באזור. בזכות קרבתו לנמל התעופה, הרבה עסקים בוחרים להתמקם בו. האזור מתפרש על 500 דונם ובו עסקים מגוונים בעיקר בתחום הלוגיסטיקה. יש שם מפעלי תעשייה אווירית, מפעלים לייצור מוצרים שונים, וכאמור יש תכנית להקים עוד שטח מסחר באזור ולהרחיב את אזור התעשייה.