נדל"ן הנו תחום שרק מחכה ליוזמה הנכונה על מנת שאנשים יצליחו להכפיל ואף לשלש את סכומם ההתחלתי. לא פעם מציאה של השקעה נבונה בנדל"ן יכולה להוות מכרה זהב, אך לשם כך יש לטפל בנושא בחוכמה ובשיקול דעת. לא לקפוץ על כל מציאה ולא על כל מחסן למכירה. יש לחשוב בגדול ובמקביל לבדוק בזכוכית מגדלת את הפרטים הקטנים. תמיד עדיף להיות מצוידים בתכונות של הרפתקנות ואמביציה אך במקביל יש גם להיות בקיאים בתנודות השוק ולהחזיק בממון ההתחלתי המבוקש.

 

מה קורה אם יש רצון אך אין ממון?

 

כמוזכר למעלה, על מנת לצאת לדרך מוצלחת בעולם הנדל"ן, יש להחזיק במספר קלפים שכוללים ידע, ממון ואמביציה, אך מה עושים אם מחזיקים רק בסכום כסף גדול אך אין את הידע, או שמה זיהיתם הזדמנות נדל"ן אך אין לכם ידע ומידע אקטואלי על תנודות השוק, או שחשבון הבנק שלכם אינו מהסוג שמאפשר הרפתקאות שכאלו? במקרים מעין אלו אין צורך לוותר, אלא לגייס תושייה ולחפש אחר הפרטנר הנכון שישלים עבורכם את החסך הספציפי.

 

אילו סוגי משקיעים קיימים?

 

קודם כל יש להגדיר את סוג הטיפוס של המשקיע אותו מחפשים. כלומר יש 4 סוגי משקיעים. הראשון הוא משקיע שקט שאינו מעורב בניהול השוטף של העסק. השני הוא משקיע פאסיבי כלומר כמו הסוג הראשון רק שהוא משקיע בתחום המניות ורק מקבל את הדו"חות השוטפים. השלישי הוא המשקיע האקטיבי, משקיע זה מקבל שכר ותשואה ומעורב באופן יומיומי בכל הקשור לעסק. והטיפוס הרביעי קרוי משקיע אסטרטגי שתפקידו לצבור קשרים ולהיות מעורב בניהול העסק.

 

כיצד מוצאים משקיע?

 

משקיע הנה נקודת התורפה של הרבה יזמים. אנשים לא יודעים מהיכן ניתן לדוג אחד שכזה. העניין הרבה יותר פשוט ממה שהוא נראה, כשם שמוצאים מחסן למכירה בין דפי האינטרנט וכשם שמוצאים אנשים שיודעים על מחסן למכירה בין דפי הפורומים השונים, כך ניתן למצוא גם משקיע. יש אתרים שעוסקים בנושא, יש חברות עסקיות שמטרתן לקשר בין יזם לבעל הון ויש פורומים שמשדכים בין שני הסוגים. כך שהאינטרנט מהווה מקום מצוין למציאת המשקיע האידיאלי.