מוצרי אלקטרוניקה שונים נשלחים אל הפח, אולם כמות נמוכה בלבד מועברת היישר אל המחזור. פסולת ש מכילה מוצרי אלקטרוניקה, מסוכנת לסביבה בגלל שהיא מכילה חומרי גלם רעילים, אשר מזהמים באופן ישיר הן את כל מי התהום שנוצרו במדינתנו והן את אותה האדמה. בעידן הנוכחי, אנחנו עדים למודעות בנושא למחזור אלקטרוניקה, אבל לא קיים כל ספק ש ענף המיחזור בהחלט בחיתולים והדרך עדיין ארוכה עד שישראל תהיה במצב הרצוי באשר למחזור ושמירה מקסימאלית בעניין איכות הסביבה.

מה הם האפשרויות שיש במיחזור אלקטרוניקה?

מחזור אלקטרוניקה נותן לך להפוך את כל מכלול הרעלים המסוכנים למוצרים ש רצוי להפיק מהם שימוש חוזר ותועלת רבה. ממכלול המוצרים האלקטרונים אותם אנו ממחזרים, קל להכין פריטים חדשים. על ידי המחזור אפשר לעצור מהרעלים לחלחל היישר אל האדמה ואל מי התהום, באופן זה לתמורה זאת חשיבות נעלה בשמירה על טיב כדור הארץ.

דרך המיחזור

כמעט בכל מוצר צריכה אלקטרוני ישנם כמות חומרי גלם מהם הנו עשויי לרבות: פלסטיקה, נחושת, סוללות, מעגל אלקטרוני וכדומה. בשלב המרכזי של המחזור מסווגים כל אביזר ע"פ חומרי הגלם המיוחדים אשר ממנו הוא למעשה נעשה ובהתאם, ממחזרים רוב יסוד גלם לחוד. ע''מ שלא נמצא עצמינו בעוד מספר שנים מעכשיו, מסתובבים בתוך ערמות זבל של אלקטרוניקה, קריטי להירתם למחזור אלקטרוניקה, על אף שהתהליך כלל קל.

מדינתנו והקשר למיחזור אלקטרוניקה

ישראל להפריד ממדינות נוספות ברחבי העולם המודרני (ארהב ואירופה), עדיין לא מתקדמת דייו בכל שיש לו קשר למחזור אלקטרוניקה, אך לא קיים כל ספק כי המודעות גדלה עם העת. אמריקה ואירופה הבינו כבר עוד לפני הרבה שנים את כל הסיכון שעומד הזנחת פסולת אלקטרונית על פני מחזורה ובשל זאת אגודות לא מעטות בשוק מתמחות בתהליך ומציעות את התהליך הנצרך והחיוני הנ"ל.

במדינתנו הינכם יכולים לראות הרבה אגודות בודדות ש נותנות את אותו השרות, בדרך זו שכל חברה אחראית לתהליך המיומן שכרוך במחזור. על פי עיקר החברות ייקחו צד חשוב באיסוף המכשירים האלקטרונים אותם כולם זורקים היישר אל פח הזבל, הם ככל הנראה ימחזרו את מרב הפסולת לרבות מחזור המתכות ובמקרים מסוימים אפילו יקנו פסולת אלקטרוניקה ממפעלים, או עסקים בארץ ישראל.